Na hlavný obsah

Traja cestujúci sú po tragickej zrážke autobusu s kamiónom stále v kritickom stave

Vážny je aj stav štyroch pacientiek v skalickej nemocnici.

Traja cestujúci sú po tragickej zrážke autobusu s kamiónom stále v kritickom stave
Zrážka kamióna s autobusom na diaľnici D2. Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) je po pondelkovej (15. 5.) hromadnej nehode na D2 hospitalizovaných 12 pacientov, z toho traja sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Dvoch pacientov s ľahšími poraneniami plánujú v utorok (16. 5.) prepustiť do domácej liečby. „Ostatní majú stredne ťažké až ťažké zranenia, ktoré si vyžadujú hospitalizáciu,“ doplnila hovorkyňa.

Celkovo v pondelok do UNB previezli 29 pacientov. „Včera sme ošetrili osem ťažko zranených, dvoch stredne ťažko zranených a 19 ľahšie zranených pacientov,“ priblížila Kliská.

V skalickej nemocnici sú aktuálne po nehode hospitalizované štyri pacientky vo veku 70 až 78 rokov so stredne ťažkými a ťažkými zraneniami. „Ide prevažne o viacpočetné zlomeniny, pomliaždeniny, otras mozgu,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Jednu z pacientok museli podľa jej slov po prevoze okamžite operovať. „Od včera sa stav pacientok výraznejšie nezmenil, ich stav je naďalej vážny,“ dodala.

V Nemocnici Malacky v pondelok ošetrili osem pacientov, pričom troch prepustili do domácej liečby a piati zostali hospitalizovaní.

„Štyria ostávajú hospitalizovaní na chirurgickom oddelení, jeden na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ ozrejmila Martina Šoltésová, špecialistka internej a externej komunikácie spoločnosti, ktorej členom je aj prevádzkovateľ nemocnice v Malackách. Dodala, že všetci hospitalizovaní sú v súčasnosti v stabilizovanom stave.

Dopravná nehoda kamióna a autobusu, ktorá sa v pondelok predpoludním stala na diaľnici D2 v smere do Kútov, si vyžiadala jednu obeť, 13 osôb sa zranilo ťažko, osem utrpelo stredne ťažké poranenia a 38 osôb sa zranilo ľahko alebo neutrpelo žiadne poranenia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko