Tretí deň MS v kocke: Dvanásťgólový hurikán spoza mora

V nedeľu (14. 5.) padlo na šampionáte 35 gólov.

United States Luke Tuch, centre, scores his side's seventh goal past Hungary's goalie Dominik Horvath the group A match between United States and Hungary at the ice hockey world championship in Tampere, Finland, Sunday, May 14, 2023. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Fanúšikovia hokeja majú za sebou víkend snov. Nálož celkovo dvanástich zápasov sa v nedeľu prehupla do svojej druhej polovice. Ešte pred obedom boli v pohotovosti oba celky spoza „veľkej mláky“.

V Tampere nastúpili Maďari proti výberu USA. Náš južný sused začal lepšie a zásluhou Sofrona šiel v piatej minúte do vedenia. Jedna lastovička však leto nerobí a v tomto prípade to platilo dvojnásobne. Vlastne sedemnásobn

. Sedem kúskov do siete Horvátha totiž poslalo maďarský entuziazmus do stratena. USA – Maďarsko 7:1.

Momentka zo zápasu USA – Maďarsko. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Podobný priebeh mal aj zápas v Rige – s jedným rozdielom. Slovinci sa poponáhľali a gól Kanade strelili ešte počas štvrtej minúty, keď vyhnal Lucica z trestnej lavice Drozg.

Javorové listy však následne súperovi nasúkali päť kúskov a bolo vymaľované. Nič na tom nezmenil ani fakt, že Drozg skóroval aj štyri minúty pred koncom.

Scott Laughton (Kanada) sa snaží skórovať. (AP Photo/Roman Koksarov)

Poobedný zápas medzi Francúzskom a Dánskom by sme mohli nazvať hokejovým trhákom azda len v akomsi paralelnom vesmíre. Do Tampere však prilákal viac než 4 500 divákov a v konečnom dôsledku nebol vôbec zlý.

Do stretnutia vstúpili lepšie Dáni, lenže Francúzi dvomi zlepenými gólmi ešte v prvej polovici riadnej hracej doby vyrovnali. Hra medzi mačkou a myšou napokon vyústila až do predĺženia. Ylönen si nedal pozor na priestor nad lapačkou, Russell to patrične využil a rozhodol o tom, že druhý bod poputuje do Dánska.

Dán Federik Storm sa pokúša prekonať francúzskeho brankára Sebastiana Ylonena. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Švajčiari pomýšľali pred zápasom s Nórskom na prvenstvo v tabuľke. A kto by to bol povedal, že bude večer realitou.

A dokonca takým elegantným spôsobom! Góly Simiona, Glausera a Niederreitera doplnilo čisté konto Mayera.

MS v hokeji 2023 online s RTVS

Helvétsky valec tak zatiaľ nikto nezastavil, s priebežným skóre 10:0 si pokračuje vo vlastnom turnaji.

Švajčiarska gólová radosť v zápase s Nórskom. (AP Photo/Roman Koksarov)

Švédi toho zatiaľ na turnaji veľa nepredviedli. V tabuľke síce mali tri body, ale Nemecko zdolali len 1:0.

Chuť si tak chceli napraviť večerným zápasom proti ďalšiemu germánskemu národu – Rakúsku. Demolícia bola úspešná. Začala sa vo štvrtej a skončila v 54. minúte. Švédsko – Rakúsko 5:0.

Švéd Andre Petersson, sa teší po tom, čo jeho spoluhráč Par Lindholm skóroval. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Bratia spoza rieky Moravy mali v nohách ešte stále ťažký zápas proti Slovensku. Kto by však čakal, že ich Kazachstan porazí, čakal by márne.

Českí hokejisti vybavili Kazachov štyrmi gólmi a nič na tom nezmenil ani jediný gólový pozdrav do siete Langhamera z hokejky Muchametova.

Momentka zo zápasu Česko – Kazachstan. (AP Photo/Roman Koksarov)