Na hlavný obsah

V prípade úniku odposluchov v kauze obvinených vyšetrovateľov podozrievajú príslušníka Policajného zboru

Začali trestné stíhanie, uviedol Chylo.

V prípade úniku odposluchov v kauze obvinených vyšetrovateľov podozrievajú príslušníka Policajného zboru
Na snímke prokurátor a hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo. Foto: TASR/Martin Baumann

V prípade úniku odposluchov v kauze obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Čurillu a spol. sa v marci začalo trestné stíhanie. Podozrivým je príslušník Policajného zboru. Informoval hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Juraj Chylo.

„Pod dozorom prokurátora Krajskej prokuratúry Bratislava vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v marci roku 2023 začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti podľa paragrafu 353 ods. 1 Trestného zákona. Vo veci sú vykonávané procesné úkony smerujúce k objasneniu veci, tzv. únikov odposluchov v konkrétnej trestnej veci,“ povedal Chylo.

Ozrejmil, že trestné stíhanie začal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby z dôvodu, že v prípade podozrivého z vyzradenia utajovaných skutočností pod stupňom utajenia „Vyhradené“ ide o príslušníka Policajného zboru.

Príslušníkov NAKA a tiež bývalého dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza obvinili v septembri 2021. Krajský súd v Bratislave ich v októbri 2021 prepustil z väzby na slobodu a ich trestné stíhanie označil za neopodstatnené.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko