Zámorské tímy USA a Kanada potvrdili úlohu favoritov

Slovinci a Maďari zatiaľ zostávajú na týchto MS bez bodu.

Kanadskí hokejisti oslavujú gól proti Slovinsku Foto: TASR

V úvode nedeľňajšieho (14. 5.) programu na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige sa zrodili jednoznačné víťazstvá oboch zámorských tímov.

V B-skupine v Rige Kanaďania po prvej tretine prehrávali so Slovincami 0:1, ale päťgólovou šnúrou odvrátili senzáciu a zvíťazili 5:2.

MS v hokeji 2023 online s RTVS

Obranca MacKenzie Weegar režíroval triumf gólom a dvomi prihrávkami, oba slovinské góly strelil Jan Drozg. „Javorové listy“ zostali na čele skupiny s plným počtom šiestich bodov, Slovinci nebodovali ani v druhom zápase.

V A-skupine v Tampere mali pomalší rozbeh Američana, ktorí prehrávali s Maďarmi 0:1. Ešte do prvej prestávky však otočili stav a nakoniec triumfovali vysoko 7:1.

Rocco Grimaldi si pripísal gól a dve prihrávky, dvakrát skóroval Nick Bonino a dve asistencie nazbieral Conor Garland.

Hráči USA zaznamenali 50 streleckých pokusov, kým Maďari len 14. Američania si upevnili vedúcu priečku v skupine bez straty bodu v prvých dvoch dueloch a majú rovnaké skóre ako Kanaďania (11:2), Maďari sú bez bodu na chvoste tabuľky.