Švajčiari s ukážkovými presilovkami si poľahky poradili so Slovinskom

V presilovkách padli až 4 góly.

Súboj o puk medzi hráčmi Slovinska a Švajčiarska Foto: SITA

Švajčiarski hokejisti vyhrali v sobotu (13. 5.) v B-skupine 86. Majstrovstiev sveta nad Slovinskom 7:0. V lotyšskej Rige nemali Slovinci proti agilne hrajúcemu favoritovi žiadnu šancu a ten nemilosrdne trestal najmä vylúčenia.

Švajčiari odohrajú v nedeľu (14. 5.) o 15.20 (SELČ) druhý zápas proti Nórom. Slovincov čaká ďalší náročný zápas proti Kanade v nedeľu len s 24-hodinovým odstupom medzi dvoma úvodnými buly.

Očakávaný priebeh nemal v prvej tretine žiadnu zápletku. Aktívnejší Švajčiari trpezlivo rozleptávali defenzívne štruktúry súpera a okrem dvoch gólov mohli dať aj ďalšie, keďže Slovinci kopili chyby pod tlakom i v rozohrávke. V 15. minúte mal v sóle šancu Simšič, ale minul. V ďalších dvoch tretinách pribúdali aj fauly slovinských hráčov a Švajčiari sa nenechali núkať. Najmä ich druhý center Denis Malgin, hokejista Colorada v NHL, tak hneď v úvode šampionátu výrazne vstúpil do kanadského bodovania.