Na hlavný obsah

Zranenia pretrvávajú, no Cehlárik a Grman proti Slovinsku nastúpia

Obaja si niekoľko dní liečili bolestivé zranenia.

Zranenia pretrvávajú, no Cehlárik a Grman proti Slovinsku nastúpia
Slovenský hokejový reprezentant Peter Cehlárik počas voľného tréningu. Foto: TASR/Martin Baumann

Peter Cehlárik a Mário Grman sú pripravení zasiahnuť do nedeľného (21. 5.) zápasu B-skupiny MS proti Slovinsku (15.20 SELČ).

Obaja si niekoľko dní liečili bolestivé zranenia, v šiestom zápase slovenských hokejistov v Rige sú už odhodlaní hrať. V zostave naopak nezostane miesto pre útočníkov Alexa Tamášiho a Martina Chromiaka.

MS v hokeji 2023 online s RTVS

Cehlárik s Grmanom absolvovali dopoludňajšie rozkorčuľovanie. Na ľade bolo všetkých 25 hráčov. „Stále sú to zranenia, ktoré pretrvávajú, ale obaja hráči sú pripravení hrať,“ uviedol asistent trénera Ján Pardavý.

Návrat oboch hráčov do zostavy prinesie aj zmeny vo formáciách: „Spojíme Cehlárika, Hudáčka a Lantošiho, prvý útok bude v zložení Regenda, Hrivík a Pánik, ďalej Kudrna, Sukeľ a Kelemen a štvrtý bude hrať v zložení Okuliar, Čacho a Lunter. Mimo zostavy budú Tamáši a Chromiak.“

Slováci musia proti Slovinsku zvíťaziť za tri body, ak chcú ešte pomýšľať na postup do vyraďovačky. V utorok (23. 5.) ich ešte čaká duel s Nórskom. „Nechceme kalkulovať. Chceme vyhrať oba zápasy a potom sa môžeme pozerať na to, čo tabuľka ukáže,“ uzavrel Pardavý.

Newsletter

Prihláste sa k odberu najnovších správ a zaujímavosti zo športovej redakcie RTVS

Prihlásením sa súhlasím so spracovaním osobných údajov pre marketingové účely.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport