Na hlavný obsah

Ďalší odchod futbalového velikána: Karim Benzema opúšťa Real Madrid

Podpíše dohodu o ukončení kariéry vo veľkoklube.

Ďalší odchod futbalového velikána: Karim Benzema opúšťa Real Madrid
Francúzsky futbalista Karim Benzema. Foto: TASR/AP

Karim Benzema opustí po skončení tejto sezóny Real Madrid. Španielsky futbalový veľkoklub v nedeľu (4. 6.) uviedol, že francúzsky útočník súhlasil s dohodou, ktorá ukončí jeho žiarivú éru v tomto tíme.

Tridsaťpäťročného Benzemu tento týždeň spájali s lukratívnym prestupom do Saudskej Arábie. Ešte v sobotu (3. 6.) však tréner Madridu Carlo Ancelotti povedal, že o budúcnosti hráča v Madride niet pochýb.

„Real Madrid a náš kapitán Karim Benzema sa dohodli, že ukončia jeho skvelú a nezabudnuteľnú éru hráča v našom klube. Chceme preukázať svoju vďačnosť a lásku k niekomu, kto je jednou z našich najväčších legiend,“ uviedol Real vo vyhlásení.

Francúzsky útočník je v Reale Madrid od roku 2009 a získal s ním päť titulov v Lige majstrov. Ale aj štyri tituly v domácej súťaži a tri Španielske poháre.

„Karim prišiel do Realu v roku 2009, keď mal iba 21 rokov. Bol kľúčovým hráčom tohto zlatého obdobia našej histórie. V našom drese odohral 647 zápasov a dal 353 gólov. Bol príkladom správania a profesionality reprezentujúcich hodnoty nášho klubu,“ napísal veľkoklub.

„Je to jedna z najväčších legiend nášho klubu a svetového futbalu. Real Madrid vždy bol a vždy bude jeho domovom a jemu a celej jeho rodine želáme to najlepšie v tejto novej etape jeho života,“ dodal.

Vedenie Realu v sobotu potvrdilo, že klub opustia v lete aj Eden Hazard, Marco Asensio a Mariano Diaz.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport