Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Fico víta, že Čaputová uvažuje nekandidovať na prezidentku. Remišová to považuje za jej osobné rozhodnutie

Fico nepodporil ani Ivana Korčoka.

Fico víta, že Čaputová uvažuje nekandidovať na prezidentku. Remišová to považuje za jej osobné rozhodnutie
Na snímke hostia diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12 Robert Fico a Veronika Remišová. Foto: RTVS

Predseda strany Smer-SD Robert Fico víta, že prezidentka Zuzana Čaputová zvažuje, že by v prezidentských voľbách 2024 nekandidovala. Podľa neho na post nebola pripravená. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová to považuje sa osobné rozhodnutie hlavy štátu.

Smer-SD by v prípadnej kandidatúre nepodporil súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú ani bývalého šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka. Navrhuje, aby opozícia hľadala silného, národne orientovaného človeka.

Podľa Remišovej je zbytočné hovoriť o tom, koho strana podporí, pokiaľ nie sú známe mená kandidátov. Povedala, že Za ľudí sa bude téme venovať až po parlamentných voľbách.

Diskutujúci sa venovali sa aj téme rizika prepadnutia 800 miliónov eur z nevyčerpaných eurofondov, o ktorom informoval premiér Ľudovít Ódor. Remišová deklaruje, že z programov, ktoré mala na starosti ona, neprepadne ani euro. Na ostatných programoch pod inými ministerstvami bude podľa nej musieť tvrdo pracovať aj Ódorova vláda.

Fico očakáva, že Slovensko príde z nevyčerpaných eurofondov o viac ako 1,3 miliardy eur. Dodal, že Smer-SD je ochotný podporiť vládu pri legislatívnych návrhoch týkajúcich sa čerpania eurofondov.

Gašpar na kandidátke Smeru-SD

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar bude v septembrových parlamentných voľbách kandidovať za Smer-SD. „Tibor Gašpar má všetky predpoklady na to, aby v prípade, že Smer-SD bude súčasťou vlády, sa mohol uchádzať aj o významné exekutívne funkcie,“ dodal Fico.

Zopakoval tiež, že by ho potešilo , ak by sa za stranu rozhodol kandidovať aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Kandidátka Smeru sa má podľa Fica schváliť v utorok (20. 6.).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko