Na hlavný obsah

Joe Biden si pomýlil Sunakovu funkciu, nazval ho prezidentom

Rýchlo sa však opravil a zažartoval o povýšení britského ministra.

Joe Biden si pomýlil Sunakovu funkciu, nazval ho prezidentom
Zľava britský premiér Rishi Sunka a americký prezident Joe Biden. Foto: TASR/AP Photo/Susan Walsh

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok (8. 6.) privítal v Bielom dome britského premiéra Rishiho Sunaka. Pomýlil si však jeho funkciu a nazval ho prezidentom. Informovali o tom tlačové agentúry DPA a PA Media.

Biden sa rýchlo opravil a zažartoval o povýšení Sunaka. „Tak, pán prezident – pán prezident, práve som vás povýšil. Pán premiér, som rád, že ste späť,“ citovali Bidena britské médiá. Tento omyl pobavil aj Sunaka. V Bielom dome však vo funkcii britského premiéra doteraz ešte nebol – je ním je len od vlaňajšieho októbra.

Americký prezident pripomenul, že v uplynulých mesiacoch sa so Sunakom stretol v americkom San Diegu, severoírskom Belfaste a v japonskej Hirošime. „A teraz sme tu a v nasledujúcich 20 minútach vyriešime všetky problémy sveta,“ dodal.

Biden ocenil, že britsko-americké vzťahy sú vo veľmi dobrom stave. Pred časom voči Londýnu až taký diplomatický nebol. Nedávno totiž uviedol, že v apríli navštívil Severné Írsko aby sa uistil, že „Briti nepokazia“ mierový proces v tomto regióne. Týmto vyjadrením rozhneval najmä severoírskych unionistov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet