Na hlavný obsah

K Demokratom sa pridáva jadrový fyzik Branislav Sitár

Uviedol, že do politiky vstúpil preto, lebo nie je len vedec, ale hlavne občan.

K Demokratom sa pridáva jadrový fyzik Branislav Sitár
Na snímke jadrový fyzik Branislav Sitár. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Do mimoparlamentnej strany Demokrati vstupuje pred predčasnými septembrovými parlamentnými voľbami jadrový fyzik Branislav Sitár. Na štvrtkovej (1. 6.) tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Eduard Heger.

„Je to veľmi silná posila pre Demokratov. Radi zužitkujeme všetky jeho odborné a medzinárodné skúsenosti,“ uviedol Heger. Poukázal aj na Sitárovo pôsobenie v CERN-e a ďalších vedeckých organizáciách.

Verí, že bude posilou ich odborného tímu. Označil ho za človeka, ktorý hľadá pravdu, je rozhľadený a odhodlaný meniť Slovensko na úspešnú modernú krajinu. Spoločne poukázali napríklad na potrebu prilákať našich študentov a talenty späť na Slovensko.

Sitár skonštatoval, že do politiky vstúpil preto, lebo nie je len vedec, ale hlavne občan. „Bývam tu, žijem tu. Chceme to robiť kvôli svojim deťom a vnučkám,“ povedal. Demokratov si vybral, lebo podľa neho rozmýšľajú ako on a majú potenciál urobiť zo Slovenska slušnú, pravdovravnú a dobrú krajinu.

Nesúhlasí s kritikou Hegerovej vlády a vyzdvihol prípravu plánu obnovy či presadenie reforiem zdravotníctva, národných parkov či súdnictva. Ocenil aj riešenia v krízach. „Slováci si skoro ani nevšimli, že tu bola nejaká energetická kríza,“ poznamenal. Apeloval na voličov, aby si uvedomili, kam chceme smerovať. Ak je to Európa, podľa neho treba zmenu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko