Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Muža, ktorý vo Francúzsku útočil nožom na štyri deti a dvoch dospelých, obvinili z pokusu o vraždu

Teroristický motív útoku predbežne vylúčili.

Muža, ktorý vo Francúzsku útočil nožom na štyri deti a dvoch dospelých, obvinili z pokusu o vraždu
Vojaci hliadkujú po útoku nožom vo francúzskom meste Annecy. Foto: TASR/AP

Francúzski sudcovia v sobotu (10. 6.) predbežne obvinili muža podozrivého z útoku nožom na štyri deti a dvoch dospelých v alpskom meste Annecy z pokusu o vraždu. Podozrivý Sýrčan je vo vyšetrovacej väzbe, informovali agentúry AP, AFP a DPA.

O motíve 31-ročný útočník nevypovedal a pred sudcom mlčal, uviedla prokurátorka Line Bonnetová-Mathisová v sobotu v Annecy. Teroristický motív útoku, ku ktorému došlo vo štvrtok (8. 6.), úrady predbežne vylúčili.

Útočník sa podrobil psychiatrickému vyšetreniu, nezistili sa však náznaky nepríčetnosti, píše DPA.

Všetky obete útoku hospitalizovali a v sobotu sa nachádzali už mimo ohrozenia života, potvrdila agentúra AFP s odvolaním sa na prokuratúru.

Medzi obeťami útoku nožom sú štyri deti vo veku od 22 mesiacov do troch rokov a dvaja dospelí, ktorých jeden utrpel ťažké a druhý ľahšie zranenia. Muž v čase útoku podľa polície nebol pod vplyvom alkoholu ani omamných látok.

Nemal trvalý pobyt vo Francúzsku

O páchateľovi je známe to, že ide o Sýrčana a vo Francúzsku sa zdržiaval len niekoľko mesiacov. Predtým žil desať rokov vo Švédsku, spresnila francúzska premiérka Élisabeth Borneová.

Vo Francúzsku útočník nemal trvalý pobyt. Bezpečnostné zložky európskych štátov o ňom nemajú žiadne záznamy, takisto neexistujú doklady o tom, že by v minulosti absolvoval psychiatrickú liečbu.

Vo Švédsku bol Sýrčanovi priznaný štatút utečenca, napriek tomu o azyl požiadal minulý rok aj vo Francúzsku. Ako informovala televízia BFM, túto žiadosť mu takmer pred týždňom zamietli. Zatiaľ nie je jasné, či má táto skutočnosť niečo spoločné s jeho činom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet