V júni by parlamentné voľby vyhral Smer-SD s 18,9 percentami hlasov. Za ním by na podľa najnovšieho prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N umiestnilo Progresívne Slovensko s podporou 15,5 percenta hlasov. Hlas-SD by bol treťou najvolenejšou stranou (14,8 percenta).
Do Národnej rady (NR) SR by sa dostalo osem strán. Za tromi najsilnejšími stranami by sa umiestnila Republika (8,3 percenta) a ďalej by nasledovala SaS a Sme rodina (obe 7,2 percenta). Nad hranicou piatich percent by sa umiestnili OĽANO (6,4 percenta) a KDH (5,6 percenta).
Asi štvorpercentnú podporu by získali strany SNS a Demokrati, ktoré majú ešte šancu vstúpiť do parlamentu.
V porovnaní s predošlým odhadom Ipsosu si Smer-SD a PS prilepšili o dva percentuálne body. Popularita zvyšných politických strán v polovici júna stagnovala.
Ak by však voľby skončili podľa týchto odhadov, mohla by v parlamente nastať patová situácia. Smer-SD by totiž mal 34 mandátov, PS 28 a Hlas by mal 26 kresiel. Nasledovala by Republika s 15 zákonodarcami, Sme rodina s 13, OĽANO s 11 a KDH s desiatimi poslancami.
Smer-SD by po víťazstve len ťažko poskladal parlamentnú "sedemdesiat šestku". So súčasnou opozíciou - Hlasom a Republikou, by mali len 75 poslancov. Do väčšiny by im teda chýbalo jedno kreslo.
Parlamentnú väčšinu by však nedosiahli ani zvyšné politické strany. PS, Sme rodina, SaS, OĽANO a KDH by mali rovnako 75 mandátov. Strany zároveň medzi sebou odmietajú spolupracovať.
Ipsos vykonal prieskum na vzorke 1 001 respondentov v termíne od 12. do 16. júna formou internetových dotazníkov.