MS v atletike: Šprintér Ján Volko nepostúpil do semifinále behu na 200 m. Opäť som to nezvládol, hneval sa v cieli

V druhom rozbehu obsadil piatu nepostupovú priečku.

Na snímke slovenský atlét Ján Volko. Foto: TASR

Slovenský šprintér Ján Volko sa nedostal do semifinále behu na 200 m na atletických MS v Budapešti. V stredajšom (23. 8.) druhom rozbehu obsadil 5. priečku výkonom 20,69 s a už po dobehu bolo jasné, že nepostúpi ani časom. V konkurencii 56. šprintérov Volko napokon obsadil 32. miesto.

Volko zaznamenal o 16 stotín sekundy horší výkon, než bolo jeho sezónne maximum z Chorzówa 20,53. V jeho behu zvíťazil obhajca titulu a čerstvý svetový šampión na stovke Noah Lyles z USA časom 20,05. Priamo postúpil aj tretí Čech Ondřej Macík za 20,40.

Pozrite si šprint Jána Volka na MS v atletike:

Pozrite si úprimné slová Volka v cieli:

„Som sklamaný sám zo seba. Snažil som sa dať všetko do zákruty, aby sa to rozbehlo, lenže v závere som nevládal. Po 150 m som úplne stvrdol. Jednoducho som to opäť nezvládol, tak ako na týchto majstrovstvách aj na stovke,“ povedal pre RTVS Volko, ktorý tak nezopakoval počin z MS 2017 v Londýne, kde do semifinále postúpil a pripísal si celkové 15. miesto.