Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Odvolanie šéfa SIS budeme rešpektovať, korektný by bol aj odchod Hamrana, povedal Boris Kollár

Dodal, že ide o kompetenciu premiéra Ľudovíta Ódora.

Odvolanie šéfa SIS budeme rešpektovať, korektný by bol aj odchod Hamrana, povedal Boris Kollár
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Hnutie Sme rodina bude rešpektovať prípadné odvolanie šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča, ktorý čelí obvineniu. Skonštatoval to predseda hnutia a Národnej rady (NR) SR Boris Kollár s tým, že ide o kompetenciu premiéra Ľudovíta Ódora.

Hovorí však o prilievaní oleja do ohňa. Za korektné označil, keby odišiel z funkcie okrem Michala Aláča aj policajný prezident Štefan Hamran.

Čo sa týka pondelkovej mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú inicioval Smer-SD, Sme rodina ju chcelo podporiť. „Neznamená to, že by sme hlasovali za to uznesenie,“ podčiarkol Kollár. Za podstatné považuje diskusiu o tejto téme a situácii po zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Sme rodina preto apelovalo na premiéra aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby našli do vedenia polície spravodlivých a čestných ľudí, ktorí sa nespájajú ani s jednou skupinou v rámci orgánov činných v trestnom konaní. Kollár je presvedčený, že je takých dosť.

Predseda parlamentu tiež avizoval, že v úvode septembra bude okrem slávnostnej schôdze aj ďalšia mimoriadna, na ktorej by sa mali poslanci v skrátenom legislatívnom konaní venovať dvom vládnym návrhom. Má ísť o novelu trestného zákona a o návrh na riešenie situácie v zdravotníctve.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko