Na hlavný obsah

Stoch sa zapojil do prípravy reprezentácie. Zahrať si chce na svetovom šampionáte v Spojených arabských emirátoch

Ten sa uskutoční od 26. októbra do 4. novembra.

Stoch sa zapojil do prípravy reprezentácie. Zahrať si chce na svetovom šampionáte v Spojených arabských emirátoch
Bývalý reprezentant Miroslav Stoch. Foto: malyfutbal.sk

Slovenskí reprezentanti v malom futbale sa od 26. októbra do 4. novembra predstavia na majstrovstvách sveta v Spojených arabských emirátoch. Ako informoval Slovenský zväz malého futbalu, tréner národného tímu Branislav Škorec má v príprave na podujatie i niekdajšieho futbalového reprezentanta Miroslava Stocha.

Účastník MS 2010 v Juhoafrickej republike a európskeho šampionátu vo Francúzsku v roku 2016 tvrdí, že na prípravu sa už veľmi tešil. „Doposiaľ mi možnosť zúčastniť sa prekazilo vždy nejaké drobné zranenie. Teraz som sa už na príprave konečne mohol zúčastniť aj ja. Tréning som si užil. Konečne som videl nejaké veci z herného systému, mám však na čom pracovať a verím, že sa budem zlepšovať,“ povedal 33-ročný rodák z Nitry.

Reprezentovať je pocta

Stoch bol pri najväčších úspechoch slovenskej futbalovej reprezentácie, za ktorú odohral dovedna 60 zápasov. V nich zaznamenal šesť presných zásahov. „Reprezentácia je vždy pocta. Množstvo zápasov som odohral vo veľkom futbale za reprezentáciu, tak verím, že teraz, keď už nehrám profesionálne futbal, absolvujem nejaké zápasy aj v reprezentácii v malom futbale,“ dodal Stoch.

MS v malom futbale sa uskutočnia v SAE, kde Stoch v minulosti hrával za mužstvo Al-Ain. V sezóne 2014/2015 tam hosťoval z tureckého Fenerbahce Istanbul. Stoch vraví, že motivácia mu pred svetovým šampionátom nechýba. „Sú to majstrovstvá sveta, motivácia je veľká a ja by som bol veľmi rád, keby som si na nich znova mohol zahrať. Budem robiť všetko pre to, aby som sa do nominácie prebojoval,“ skonštatoval Stoch.

Slovenský výber sa v SAE predstaví v základnej F-skupine. V nej sa stretne s mužstvami Anglicka, Francúzska a Albánska.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport