Na hlavný obsah

V súdnom procese s exprezidentom Kiskom vypovedá znalec, rozsudok zrejme ešte nepadne

Kiska vinu odmieta.

V súdnom procese s exprezidentom Kiskom vypovedá znalec, rozsudok zrejme ešte nepadne
Exprezident Andrej Kiska pred Okresným súdom v Poprade. Foto: TASR/Adriána Hudecová

Na Okresnom súde v Poprade v piatok (4. 8.) pokračuje súdne pojednávanie s bývalým slovenským prezidentom Andrejom Kiskom. Spolu s konateľom firmy KTAG Eduardom Kučkovským čelia obžalobe z pokračovacieho zločinu daňového podvodu.

Hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová priblížila, že termín hlavného pojednávania stanovili na 9.30 h.

Na pojednávanie predvolali znalca a mali by sa čítať svedecké výpovede. „O ďalšom postupe súdu v predmetnej trestnej veci sa rozhodne na základe procesnej situácie v priebehu piatkového hlavného pojednávania,“ uviedla Petrufová.

Súdny proces sa začal 29. júna, toto je už druhé pojednávanie. Oboch obvinených vypočuli už v júni, a preto sa predpokladá, že v piatok na súd neprídu a bude sa konať v ich neprítomnosti. Sudkyňa avizovala, že by mohla vo veci rozhodnúť v septembri, rozsudok teda v piatok zrejme nepadne.

Kauza súvisí so zaúčtovaním nákladov spojených s propagáciou Kisku pred prezidentskými voľbami. Obaja obžalovaní vinu popreli a cítia sa nevinní. Spáchanie trestného činu exprezident odmietol a videl za ním pomstu expremiéra a predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica.

Bývalý prezident tiež argumentoval tým, že obvinenie voči nemu vzniesol až tretí vyšetrovateľ po tom, ako dvaja nevideli spáchanie trestného činu. Fico v minulosti reagoval, že platí prezumpcia neviny a rozhodnúť majú súdy.

Súdne pojednávanie s exprezidentom Kiskom monitoruje aj redaktorka RTVS Ivana Ratkovská:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko