Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

VIDEO: Českú diaľnicu D5 museli uzatvoriť, horí pri nej hala na výrobu plastov. Hasiči varujú ľudí, aby nevetrali

Diaľnicu v oboch smeroch uzavreli.

VIDEO: Českú diaľnicu D5 museli uzatvoriť, horí pri nej hala na výrobu plastov. Hasiči varujú ľudí, aby nevetrali
Požiar výrobnej haly v českej obci Žebrák. Foto: Facebook/Hasiči Žebrák

V obci Žebrák v Stredočeskom kraji horí hala, v ktorej sa vyrábajú plastové komponenty do áut. Hasiči vyhlásili najvyšší stupeň poplachu. Polícia z dôvodu bezpečnosti uzavrela v oboch smeroch diaľnicu D5, v blízkosti ktorej sa priemyselný areál nachádza. Uviedla to na sociálnej sieti X.

„S ohľadom na bezpečnosť motoristov sme z dôvodu požiaru haly na výrobu plastov v obci Žebrák uzavreli diaľnicu D5, a to v úseku 34. – 41. km v oboch smeroch,“ spresnila polícia. Obchádzka vedie po ceste 605.

Požiar vypukol podľa servera Novinky.cz pred jedenástou hodinou dopoludnia a na mieste zasahuje 33 jednotiek hasičov. Podľa stanice ČT24 budú chemici na mieste merať koncentráciu splodín v ovzduší. Pre hustý čierny dym hasiči odporúčajú nevetrať.

„Je to požiar haly v plnom rozsahu a je možné, že sa ešte rozšíri na ďalšie haly. Zásah je rozdelený na štyri úseky. Dym sa šíri aj smerom na diaľnicu D5,“ uviedol hovorca stredočeských hasičov Jan Sýkora. Tí na sociálnej sieti potvrdili, že hala sa už čiastočne zrútila.

„Tým, že sa hala začala postupne rúcať sama do seba, museli sme zmeniť taktiku na takzvanú obranu. To znamená, že stojíme okolo a snažíme sa udržať všetky plamene na tom mieste, kde práve horia,“ vysvetlil postup zásahu Sýkora.

Táto taktika bude podľa jeho slov pretrvávať, až kým intenzita požiaru nedovolí hasičom vstúpiť do zrútenej konštrukcie. Tí na sociálnej sieti neskôr potvrdili, že pri hasení pomôže aj vrtuľník Black Hawk.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet