Na hlavný obsah

Cyklista Van Hooydonck mal ťažkú automobilovú nehodu, vo vážnom stave ho previezli do nemocnice

V utorok (12. 9.) o tom informoval jeho tím Jumbo-Visma.

Cyklista Van Hooydonck mal ťažkú automobilovú nehodu, vo vážnom stave ho previezli do nemocnice
Belgický cyklista Nathan van Hooydonck. Foto: ČTK/Belga Press/DAVID PINTENS

Belgický cyklista Nathan van Hooydonck mal ťažkú automobilovú nehodu a vo vážnom stave ho previezli do nemocnice. V utorok (12. 9.) o tom informoval jeho tím Jumbo-Visma.

„Môžeme potvrdiť, že nášmu pretekárovi Nathanovi van Hooydonckovi prišlo zle počas jazdy autom, čo viedlo k dopravnej nehode. Následne ho previezli do nemocnice, kde sa mu dostáva dobrej zdravotnej starostlivosti. Nemôžeme potvrdiť informácie, že jeho stav je kritický. Podstupuje ďalšie lekárske vyšetrenia. Ďakujeme všetkým za správy pre Nathana a tím,“ píše sa v stanovisku holandského tímu.

„Nevieme viac, ako je v médiách. Mal nehodu, musel ísť do nemocnice a myslím, že je v indukovanej kóme. Sú to pre nás všetkých ťažké správy, hlavne pretekárov. Naše myšlienky sú s ním a jeho priateľkou. Všetci dúfame v to najlepšie,“ povedal športový riaditeľ tímu na Vuelte Grischa Niermann.

Museli ho resuscitovať

Viacero belgických médií v utorok informovalo, že van Hooydoncka museli po nehode resuscitovať. Nehoda sa stala v meste Kalmthout severne od Antverp, keď mu prišlo zle a prešiel na červenú.

Podľa medializovaných informácií spôsobil nehodu s piatimi vozidlami, pričom sa ľahšie zranili ďalšie tri osoby. „Vodiča na mieste resuscitovali a v ohrození života previezli do nemocnice. Jeho tehotná manželka, ktorá sedela vedľa neho, nebola zranená, ale taktiež ju previezli do nemocnice,“ uviedol pre Het Laatste Nieuws hovorca polície Patrick de Smedt.

Van Hooydonck prišiel do tímu v roku 2021 a dvakrát po sebe pomohol Jonasovi Vingegaardovi k triumfu na Tour de France. Pred týždňom prispel k celkovému prvenstvu Wouta van Aerta na pretekoch Okolo Británie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport