Na hlavný obsah

Prezidentka prehovorila o probléme s migrantmi. Skonštatovala, že z Maďarska sa k nám dostávajú bez problémov

Nie je to problém iba na Slovensku, ale v celej Európe.

Prezidentka prehovorila o probléme s migrantmi. Skonštatovala, že z Maďarska sa k nám dostávajú bez problémov
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR/Pavol Zachar

Migrácia je vážny problém, nie je však dôvod na paniku. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na pondelkovej (4. 9.) tlačovej besede. Ako vysvetlila, migrácia nie je problémom iba na Slovensku, ale v celej Európe.

„Slovensko nie je cieľovou krajinou migrantov, ktorí tu sú. Dôležité je, že polícia posilňuje svoje kapacity, pokiaľ ide o vybavovanie registrácie, pokiaľ ide o udržiavanie verejného poriadku, ale aj o ochranu hraníc spolu s maďarskými kolegami,“ konštatovala prezidentka.

Absolútnou prioritou je podľa jej slov ochrana a bezpečie slovenských občanov. „Treba sa na problém migrácie pozrieť komplexne a najmä zabezpečovať ochranu vonkajších schengenských hraníc,“ doplnila Čaputová.

Stretne sa s maďarskou prezidentkou

Ako ďalej prezidentka uviedla, je pre ňu prekvapujúcim, že Maďarsko pristúpilo k prepusteniu na slobodu prevádzačov, ktorí na prevádzaní ľudí zarábajú.

„Tento fakt bude predmetom našich diskusií. Onedlho sa stretnem s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou a budem sa jej na to pýtať. Je to fakt, ktorý netreba prehliadať, pretože to množstvo migrantov, ktoré máme na Slovensku, bolo predtým v Maďarsku a faktom je, že sa k nám dostávajú bez akýchkoľvek problémov,“ uzavrela Čaputová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko