Na hlavný obsah

Tragédia vo vinárstve: Muž na východnom Slovensku zahynul po tom, čo ho zasypalo v pivnici

Zasypalo celkovo štyroch ľudí.

Tragédia vo vinárstve: Muž na východnom Slovensku zahynul po tom, čo ho zasypalo v pivnici
Záchranári museli jedného zo zranených odviezť vrtuľníkom do nemocnice. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Jeden človek prišiel o život po tom, ako vo štvrtok (21. 9.) došlo k zasypaniu rekonštruovaných pivničných priestorov vo vinárstve vo Veľkej Bare v okrese Trebišov. Potvrdila to košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Podľa doterajších informácií zasypalo celkovo štyroch ľudí. Jedného museli vrtuľníkom previezť do košickej nemocnice, zvyšní dvaja zranenia neutrpeli. Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Dychové skúšky boli negatívne, u nebohého nariadil obhliadajúci lekár vykonanie pitvy, ktorá zároveň potvrdí alebo vyvráti prítomnosť alkoholu v jeho organizme,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Leteckí záchranári previezli do nemocnice 63-ročného muža, ktorého zasypalo len čiastočne.

„S poranením hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice bol pacient na mieste primárne ošetrený, preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave pri vedomí letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach,“ potvrdila hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková.

Na mieste závalu pivnice zasahovali aj hasiči. Potvrdili úmrtie jedného človeka a ťažšie zranenie druhého. „Vykonávali tam práce, vystužovali a predlžovali vínnu pivnicu, od vstupu do pivnice asi 50 metrov,“ povedal novinárom veliteľ zásahu Milan Kudrec.

K tragickej udalosti vo vinárstve Chateau Grand Bari pri obci Bara v časti Veľká Bara došlo aj 8. októbra 2019. Pri prácach na novej pivnici tam zasypalo 50-ročného muža, ktorý po prevoze do nemocnice podľahol svojim zraneniam.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny