Na hlavný obsah

Vedenie Columbusu uznalo, že bola chyba zamestnať Babcocka ako trénera

Úspešný kanadský kouč pod tlakom verejnosti rezignoval.

Vedenie Columbusu uznalo, že bola chyba zamestnať Babcocka ako trénera
Na snímke tréner Mike Babcock. Foto: SITA/AP

Vedúci predstavitelia amerického hokejového klubu Columbus Blue Jackets zo zámorskej NHL označili vymenovanie Mikea Babcocka do funkcie trénera prvého tímu za chybu.

Šesťdesiatročný úspešný kanadský kouč pod tlakom verejnosti rezignoval len dva mesiace po príchode do klubu a krátko pred začiatkom oficiálnej prípravy na sezónu 2023/2024. Novým kormidelníkom sa stal Pascal Vincent.

Babcock doplatil na zasahovanie do súkromia svojich zverencov, pre ktoré ho vyšetrovala hráčska asociácia profiligy (NHLPA). Od kapitána „modrokabátnikov“ Boonea Jennera údajne žiadal, aby mu ukázal súkromné fotografie v jeho mobile.

Jenner aj hviezdny útočník Johnny Gaudreau to potvrdili, no kormidelníka sa zastali s odôvodnením, že sa len snažil spoznať nových hráčov po príchode do klubu. Ako kouč tímu Toronto Maple Leafs Babcock údajne žiadal od zverenca Mitchella Marnera, aby žaloval na spoluhráčov.

Z chýb sa chcú poučiť

„Teraz sa už z toho môžeme len poučiť a urobiť všetko pre to, aby sme pomohli trénerom a hráčom pripraviť sa na sezónu. Viem, že to bol chybný krok, ale musíme to hodiť za hlavu. Momentálne neočakávame žiadne ďalšie zmeny vo vedení. Ďalšie rozptyľovanie by narušilo hráčom a trénerom prípravu,“ povedal o situácii s Babcockom prezident hokejových operácií v klube z Columbusu John Davidson.

Svoj podiel viny priznal aj generálny manažér. „Veril som, že Babcock si zaslúži ďalšiu šancu ako tréner. Očividne to bola chyba a je to moja zodpovednosť,“ vyhlásil Jarmo Kekäläinen.

Mike Babcock sa vrátil do NHL po takmer štyroch rokoch, keď ho odvolali z postu kormidelníka Toronta. Predtým viedol hráčov Detroitu Red Wings a v roku 2008 s nimi získal Stanleyho pohár. S kanadskou reprezentáciou ovládol ako hlavný tréner majstrovstvá sveta v roku 2004, olympijské turnaje vo Vancouveri 2010 aj Soči 2014 a Svetový pohár v roku 2016.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport