Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

VIDEO: Osemnásťročná slalomárka Paňková vybojovala pre Slovensko miestenku na OH 2024

V semifinále predviedla bezchybnú jazdu.

VIDEO: Osemnásťročná slalomárka Paňková vybojovala pre Slovensko miestenku na OH 2024
Na archívnej snímke slovenská reprezentantka v C1 Zuzana Paňková. Foto: TASR

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana Paňková postúpila na MS v britskom Lee Valley do semifinále C1. Osemnásťročná kanoistka tak vybojovala v tejto disciplíne pre Slovensko miestenku na OH2024. Tú získalo dvanásť najlepších krajín na olympijskom kanáli.

Paňková predviedla bezchybnú jazdu a najlepšie jej vyšla druhá časť trate, kde bola rýchlejšia než prvá Monica Doriová z Andorry. Nakoniec obsadila ôsme miesto a hranicu postupu podliezla o 1,85 sekundy.

Pozrite si jazdu Slovenky Zuzany Paňkovej:

Spomedzi jej dvoch krajaniek mala bližšie k finále Emanuela Luknárová, ktorej došli v druhej polovici jazdy sily, v úplnom závere nazbierala štyri trestné sekundy a obsadila 15. miesto. Na desiatu Brazílčanku Anu Satilovú mala manko 5,08 s. Ďalšia Slovenka Soňa Stanovská, úradujúca majsterka sveta v C1 do 23 rokov, nepredviedla ideálnu jazdu. Prvú dvojku chytila už na začiatku kanála a napokon to stačilo na 18. priečku.

Okrem Slovenska si zaistili v Lee Valley olympijskú účasť aj Andorra, USA, Austrália, domáci Briti, Česko, Nemecko, Brazília, Španielsko, Taliansko, Ukrajina a Slovinsko. Ešte jednu miestenku dostane najlepšia krajina z ME, ktorej sa nepodarilo postúpiť na MS.

O konkrétnej pretekárke, ktorá bude reprezentovať Slovensko na OH2024, rozhoduje interná nominácia. Tá pozostáva práve zo svetového šampionátu a výsledkov na podujatiach svetového pohára v La Seu d’Urgell a Paríži.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport