Na hlavný obsah

Vodná slalomárka Mintálová striebro z MS ešte neoslávila, urobí tak až po pretekoch v Paríži

Chce sa sústrediť na posledný štart v sezóne.

Vodná slalomárka Mintálová striebro z MS ešte neoslávila, urobí tak až po pretekoch v Paríži
Na snímke slovenská reprezentantka Eliška Mintálová. Foto: Facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

Vodná slalomárka Eliška Mintálová po striebornej medaile z majstrovstiev sveta v K1 je aktuálne ešte na Slovensku, ale už v stredu sa chystá na posledné preteky Svetového pohára do Paríža.

Zisk cenného kovu zo svetového šampionátu a istú miestenku na olympijské hry v Paríži 2024 nijako extra neoslávila, pretože sa chce sústrediť na posledný štart v sezóne práve vo francúzskej metropole.

„Chcem si zvyknúť na kanál v Paríži, dostatočne tam natrénovať, preto tam ideme s predstihom. Potrebujem sa dobre pripraviť na preteky, chcem si načítať vodu, kde ako mám zareagovať, najazdím si dostatočne každú vlnu, aby som nebola prekvapená. Samotné preteky v Paríži pôjdem naplno s cieľom si ich užiť,“ prezradila na utorňajšej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici vodná slalomárka VŠC Dukla.

„Vedela som, že pôjdem rýchlo. Potrebovala som sa vyvarovať chybičkám, ale vyšlo to parádne. Škoda jedného dotyku, mohlo to byť zlato, ale budem mať ešte dostatok príležitostí, aby som to vylepšila. Pred pretekmi som mala sen, že získam striebro, vravela som to realizačnému tímu, smiali sa a napokon to dopadlo presne ako vo sne. Z mojej strany panuje veľká spokojnosť s týmto výsledkom a mám z neho radosť,“ povedala.

Najväčšou súperkou Elišky Mintálovej je Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá získala zlato na majstrovstvách sveta a žne víťazstvá aj vo Svetovom pohári. Slovenka ju už dokázala zdolať a trúfa si na ňu i v ďalších pretekoch.

„Mám pocit, že ona už keď sa narodila, tak sadla do kajaku. Má úspešných rodičov, ktorí ju viedli týmto smerom. V 18 rokoch bola na olympiáde a získala bronz. Je to fenomenálna športovkyňa. Porovnala by som ju k Shiffrinovej v lyžovaní, ale ak pôjdem svoju dobrú jazdu, tak ju dokážem zdolať, čo som už dokázala,“ prezradila 24-ročná Mintálová.

Tréner je na ňu hrdý

Tréner úspešnej striebornej medailistky z majstrovstiev sveta Peter Cibák je taktiež hrdý na svoju zverenku.

„Príprava prebehla štandardne, až na zdravotné problémy v jej úvode a školské povinnosti Elišky. Nebolo to ideálne, ale v tréningoch ukazovala potenciál. Bolo len otázkou času, kedy to potvrdí v pretekoch. Vypálilo to víťazstvom vo Svetovom pohári pred šampionátom, kde porazila Foxovú. Som rád, že dokázala tento výkon premostiť na majstrovstvách sveta. Medaila je fantastický úspech,“ dodal Cibák.

Aj Cibák je plný očakávania, čo jeho zverenkyňa predvedie na posledných pretekoch SP v Paríži. „Nebudem na ňu tlačiť. Splnila si všetky ciele. Budeme hlavne skúmať a pozerať trať. Testovať, ako bude fungovať jej materiál, teda čo bude treba vylepšiť a čo je v poriadku,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport