Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Britská polícia vyšetruje incident, ktorý viedol k smrti hokejistu Adam Johnsona

Johnson patril medzi najväčšie hviezdy britskej Elite Ice Hockey League.

Britská polícia vyšetruje incident, ktorý viedol k smrti hokejistu Adam Johnsona
Na archívnej snímke Adam Johnson v drese NHL tímu Pittsburgh Penguins. Foto: TASR/AP

Britská polícia vyšetruje incident, na následky ktorého zomrel v nedeľu (29. 10.) americký hokejista Adam Johnson. Dvadsaťdeväťročný hráč utrpel zranenie počas sobotňajšieho (28. 10.) zápasu britského Challenge Cupu medzi Sheffieldom Steelers a jeho Nottinghamu Panthers. Podľa tamojších médií mu korčuľa iného hráča prerezala krk. Duel po tragédii nedohrali. Jeho klub potvrdil úmrtie v nedeľu (29. 10.) na sociálnej sieti.


Zápas sledovalo približne 8000 divákov. Podľa jedného zo svedkov incidentu, ktorý sa vyjadril pre denník Dail Mail, sa Johnson po zranení snažil zamieriť k spoluhráčom, no cestou k striedačke skolaboval.

Všade tieklo veľa krvi, spoluhráči i zdravotníci mu pribehli na pomoc a snažili sa ho zachrániť. Vydesených fanúšikov požiadali, aby opustili štadión v Sheffielde, oficiálne pre závažnú lekársku pohotovosť.

„Naši príslušníci sú na mieste a vyšetrujú okolnosti ohľadom incidentu. Radi by sme odporučili verejnosti, aby sa vyhla špekuláciám ohľadom tejto udalosti počas nášho vyšetrovania,“ citovala DPA z vyhlásenia hovorcu miestnej polície.

Pred štadiónom sa zhromažďujú fanúšikovia

Klub potvrdil smrť svojho hráča na sociálnej sieti X (predtým Twitter). „Sme zničení správou o tragickom úmrtí Adama Johnsona po nešťastnom incidente v zápase v Sheffielde,“ uviedli Panthers. „Stratila som polovicu môjho srdca,“ napísala na Facebooku jeho matka Kari Johnsonová. „Môj sladký anjel, navždy mi budeš chýbať a navždy ťa budem ľúbiť,“ napísala na sociálnej sieti Instagram snúbenica zosnulého hráča Ryan Wolfová.

Pred domácim štadiónom Panthers sa v pondelok (30. 10.) zhromaždili fanúšikovia, ktorí si uctili svojho hráča. Kvety a kondolenčné karty pribudli aj pred dejiskom inkriminovaného zápasu v Sheffielde a Johnsonovi vzdal poctu aj jeho bývalý klub Ontairo Reign pred zápasom proti Abbotsford Canucks v zámorskej AHL.

Tím Petra Čecha reagoval bezpečnostným opatrením

Tím Oxford City Stars, v ktorom pôsobí bývalý český futbalový brankár Petr Čech zareagoval na incident novým bezpečnostným opatrením. Jeho hráči musia po novom nosiť na ľade ochranu krku.

„Príliš skoro sa skončil život po mimoriadnej nehode. Ak môže ochrana krku predísť ďalšej devastačnej strate, tak sa chceme uistiť, že sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme ochránili našich hráčov,“ povedal Shane Moore, riaditeľ Oxfordu pre hokejové operácie.

Johnson patril medzi najväčšie hviezdy britskej Elite Ice Hockey League. V minulosti odohral 13 zápasov v NHL v drese Pittsburghu Penguins.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport