Na hlavný obsah

Prezidentka poverí víťaza volieb Smer-SD zostavením vlády v pondelok

Zároveň je pripravená informovať lídrov strán o svojom postupe.

Prezidentka poverí víťaza volieb Smer-SD zostavením vlády v pondelok
Predseda Smeru-SD Robert Fico a prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: TASR/Martin Baumann

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok (2. 10.) poverí víťaza volieb stranu Smer-SD zostavením vlády. Zároveň je pripravená informovať lídrov strán o svojom postupe. Informovala o tom na sociálnej sieti.

„Verím, že politické strany, ktoré získali vo voľbách dôveru verejnosti, si uvedomujú svoj diel zodpovednosti a budú sa ich snažiť zmierniť. Najväčšiu zodpovednosť za budúci vývoj, samozrejme, nesie víťaz volieb, pretože vzbudil najväčšie očakávania vo verejnosti, a je dôležité, aby ich napĺňal v prospech všetkých občanov Slovenska,“ povedala Čaputová.

Predčasné parlamentné voľby boli podľa nej slobodné, demokratické a vytvorili reálny obraz spoločnosti. Vysoká volebná účasť svedčí o tom, že budúcnosť Slovenska nie je ľuďom ľahostajná, skonštatovala.

Poukázala na to, že úsilie o spravodlivú, demokratickú a dobre spravovanú spoločnosť bude pokračovať aj po voľbách. „Predvolebná kampaň, ktorá sa už, našťastie, skončila, vytvorila rany na spoločenskej atmosfére, na vzťahoch medzi ľuďmi a na celkovej dôvere v politiku a demokraciu,“ podotkla prezidentka.

Víťazom predčasných parlamentných volieb sa stal Smer-SD. Nasleduje Progresívne Slovensko a Hlas-SD. Do parlamentných lavíc sa dostali aj koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí. A tiež KDH, SaS a SNS.

Téme sa venovali aj redaktorka RTVS Lucia Hamran Kollárová a redakcia:

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko