Na hlavný obsah

Slováci si nechcú nechať ujsť najväčšie hviezdy zjazdového lyžovania, vstupenky na preteky SP v Jasnej sú vypredané

Organizátori takýto enormný záujem nečakali.

Slováci si nechcú nechať ujsť najväčšie hviezdy zjazdového lyžovania, vstupenky na preteky SP v Jasnej sú vypredané
Na archívnej snímke fanúšikovia Petry Vlhovej Foto: TASR

Organizátori pretekov Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní v nízkotatranskom stredisku Jasná uviedli, že vstupenky na podujatie sa už vypredali.

Po tom, ako expresne vypredali lístky za 35 eur a 45 eur, sa len tak „zaprášilo“ aj po dvojdňových vstupenkách vo finálnej cene 55 eur. Vypredali sa taktiež parkoviská v dejisku podujatia. Všetky vstupenky sa registrujú na meno a nedajú sa preniesť.

„Neuveriteľné. Slovenský národ opäť raz potvrdil, že má lyžovanie v krvi. Naozaj sme nečakali, že počas niekoľkých dní bude kapacita Svetového pohára vypredaná. Veľmi si to vážime a je to obrovský záväzok. Je našim spoločným cieľom, aby sa fanúšikovia v januári dočkali naozaj krásneho lyžiarskeho divadla,“ skonštatoval predseda organizačného výboru podujatia Jiří Trumpeš.

Najlepšie lyžiarky na svete na čele so Slovenkou Petrou Vlhovou a fenomenálnou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zavítajú do Jasnej v januári 2024. Na sobotu 20. januára je naplánovaný obrovský slalom. O deň neskôr slalom. V oboch prípadoch sa prvé kolo začne o 9.30 h.

Trumpeš zároveň pripomenul divákom, že do hlavnej fanzóny na Bielej Púti bude možný vstup aj bez vstupenky. Sprostredkovane si tak lyžiarsku atmosféru užijú fanúšikovia priamo v areáli Svetového pohára, kde sa budú môcť stretnúť s najlepšími pretekárkami v piatok a v sobotu večer počas verejného žrebovania štartových čísel.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport