Na hlavný obsah

Slováci v NHL: Černák rozdával bodyčeky, v defenzíve Lightning má nové miesto

Černák nastúpil do zápasu prvýkrát od otrasu mozgu v apríli.

Slováci v NHL: Černák rozdával bodyčeky, v defenzíve Lightning má nové miesto
Na snímke slovenský hokejový obranca Erik Černák. Foto: SITA/AP

Slovenský hokejový obranca Erik Černák pomohol v úvodný hrací deň v NHL Tampe Bay k víťazstvu nad Nashvillom 5:3. V zápase sa prezentoval tradičnou tvrdou hrou, rozdal až šesť bodyčekov – najviac spomedzi všetkých hráčov na ľade. Druhý najaktívnejší v tejto štatistike, zadák hostí Luke Schenn predviedol štyri „hity“.

Černák odohral prvý zápas od otrasu mozgu, ktorý utrpel v apríli v sérii 1. kola play off proti Torontu, keď ho nedovoleným zákrokom do hlavy zasiahol Michael Bunting. Slovenský bek sa z neho už úplne zotavil a po návrate našiel nové miesto v zostave Lightning.

Kým v minulosti nastupoval zväčša v prvom či druhom obrannom páre, teraz ho tréner Jon Cooper zaradil do tretej obrannej dvojice k predsezónnej posile Calvinovi de Haanovi.

Na snímke slovenský obranca Erik Černák a Philip Tomasino. Foto: TASR/AP

Slovenský bek nastupoval pravidelne aj v oslabeniach, v tejto hernej činnosti bol najviac vyťažovaný spomedzi hráčov Tampy (4:36 min.). Celkovo odohral v zápase 19 minút a 20 sekúnd, počas ktorých vyslal dve strely na bránku a sám zblokoval jednu strelu súpera. Svojou obetavou hrou prispel k víťaznému štartu.

„Máme v mužstve niekoľko nových tvárí a myslím si, že každý hráč svojou troškou prispel k úspechu. Každý jeden sa podieľal na tomto víťazstve, počínajúc naším brankárom. A to bude musieť platiť aj v ďalších zápasoch, ak v nich chceme byť úspešní,“ zdôraznil pre nhl.com kouč Cooper.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport