Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Smer vyhral vo väčšine okresov Slovenska. Najväčšiu podporu získal v Čadci

Progresívne Slovensko viedlo v okrese Bratislava I.

Smer vyhral vo väčšine okresov Slovenska. Najväčšiu podporu získal v Čadci
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: TASR/ Pavol Zachar

Víťazom vo väčšine okresov Slovenska bola strana Smer-SD. Najväčšiu podporu, a to 38,21 percenta, získala v okrese Čadca. Naopak, najmenšiu podporu získal Smer v okrese Komárno (14,12 percenta).

V predbežných výsledkoch predčasných parlamentných volieb sa na druhom mieste umiestnilo hnutie Progresívne Slovensko. Najviac hlasov získalo v okrese Bratislava I, kde získala necelých 41,6 percenta. Najmenšiu podporu Progresívneho Slovenska zaznamenal Štatistický úrad SR v okrese Sobrance (5,31 percenta).

Tretí Hlas-SD získal najväčšiu podporu v okrese Medzilaborce (24,17 percenta). V okrese Kežmarok získala jediná koalícia kandidujúca v parlamentných voľbách OĽANO a priatelia, KÚ, Za ľudí podporu takmer 27 percent.

KDH získala najväčšiu podporu v okrese Námestovo, a to vyše 26,5 percenta. SaS sa zas najviac darilo v okrese Bratislava I. Najviac, vyše jedenásť percent získala strana SNS v okrese Tvrdošín.

Pozrite si, kto zvíťazil vo vašom okrese:

OkresySmer-SDProgresívne SlovenskoHlas -SDOĽANO-KÚ-Za ľudíKDHSaSSNS
Bánovce nad Bebravou32,24%13,98%17,96%6,15%5,72%4,72%6,89%
Banská Bystrica20,60%21,70%22,09%4,93%5,03%7,57%6,19%
Banská Štiavnica23,86%17,28%19,77%4,99%5,57%5,69%7,26%
Bardejov22,70%8,81%17,70%14,14%17,16%3,51%5,08%
Bratislava I14,74%41,59%6,74%4,12%5,45%15,14%3,09%
Bratislava II17,78%33,78%9,33%5,72%4,63%13,93%3,90%
Bratislava III16,94%35,33%9,13%5,00%4,69%14,29%4,24%
Bratislava IV17,26%33,38%9,68%4,93%5,24%13,70%4,31%
Bratislava V18,80%30,76%10,34%6,10%4,80%12,77%4,43%
Brezno24,28%13,49%22,13%7,29%4,58%4,93%7,4%
Bytča32,28%11,17%17,43%6,32%6,96%4,24%8,66%
Čadca38,21%10,25%19,50%5,15%5,26%3,45%7,45%
Detva30,02%11,21%20,82%4,92%6,11%4,71%9,44%
Dolný Kubín18,39%16,52%14,48%9,00%14,36%6,35%7,10%
Dunajská Streda 13,27%13,24%5,91%7,62%1,08%3,27%1,35%
Galanta20,89%13,98%11,40%10,31%2,73%4,78%3,74%
Gelnica24,85%9,33%18,66%17,34%6,49%3,06%4,73%
Hlohovec29,55%15,68%15,65%7,04%5,90%5,00%6,64%
Humenné31,67%7,95%19,34%8,58%11,48%3,45%6,19%
Ilava32,07%14,58%16,53%5,15%5,60%5,45%8,44%
Kežmarok15,14%9,94%11,99%26,80%15,06%3,39%4,72%
Komárno14,12%10,50%7,57%7,49%0,90%2,31%1,62%
Košice – okolie18,20%12,51%14,63%18,76%6,60%5,20%4,08%
Košice I16,53%27,09%12,15%8,01%7,06%10,70%4,27%
Košice II18,02%22,72%13,38%10,55%7,38%9,41%4,46%
Košice III19,73%20,75%15,57%8,59%7,03%8,03%4,83%
Košice IV18,48%23,37%13,33%9,14%7,63%9,04%4,56%
Krupina24,72%12,22%20,32%6,18%7,85%4,36%8,78%
Kysucké Nové Mesto34,93%11,82%16,23%5,66%5,11%4,29%10,14%
Levice22,13%14,87%14,89%9,24%4,03%4,56%3,93%
Levoča19,45%9,08%13,48%15,26%20,52%4,02%5,44%
Liptovský Mikuláš22,07%18,55%19,30%6,77%5,07%6,99%7,54%
Lučenec24,65%12,18%19,66%9,37%2,91%3,52%5,69%
Malacky23,95%21,65%14,22%8,37%4,45%8,39%4,74%
Martin25,43%18,63%16,85%6,27%4,40%6,24%8,46%
Medzilaborce29,2%6,24%24,17%11,31%6,05%2,56%7,38%
Michalovce28,22%8,79%16,82%13,72%5,81%3,83%4,57%
Myjava24,80%21,34%18,94%6,28%1,96%7,18%5,92%
Námestovo18,62%10,02%12,80%7,66%26,71%3,62%8,98%
Nitra 28,46%16,82%16,66%6,62%5,53%6,26%5,87%
Nové Mesto nad Váhom26,22%18,87%17,26%7,02%4,02%6,52%5,90%
Nové Zámky23,25%13,52%14,68%8,00%3,19%3,97%3,71%
Partizánske32,53%13,62%16,02%5,63%7,00%4,87%7,16%
Pezinok21,35%26,12%12,37%6,98%5,33%9,57%5,54%
Piešťany26,53%20,48%13,85%7,35%6,06%6,32%5,71%
Poltár30,91%9,07%23,53%6,61%3,91%2,53%7,99%
Poprad18,97%15,70%13,75%12,95%13,96%5,67%5,82%
Považská Bystrica33,33%14,58%15,96%5,06%5,62%4,95%8,15%
Prešov17,93%13,07%15,86%14,25%15,60%4,80%5,52%
Prievidza30,78%15,32%16,46%5,84%4,91%5,13%7,56%
Púchov32,86%14,13%16,24%5,55%5,80%5,16%7,86%
Revúca21,20%8,53%16,79%18,24%2,35%2,33%4,92%
Rimavská Sobota18,92%8,68%15,10%12,53%1,71%2,97%4,21%
Rožňava17,46%11,60%15,66%14,91%1,58%3,71%3,96%
Ružomberok19,74%14,96%14,61%9,26%11,20%5,60%8,81%
Sabinov20,01%7,49%17,09%18,78%16,09%3,08%5,98%
Senec17,44%27,57%10,71%7,72%4,92%11,65%4,12%
Senica23,10%19,23%14,29%10,35%6,21%5,95%5,54%
Skalica20,26%20,69%13,53%11,72%6,74%6,23%5,86%
Snina36,54%7,06%20,21%7,06%10,75%2,91%5,71%
Sobrance35,28%5,31%21,17%10,15%5,77%2,39%5,69%
Spišská Nová Ves20,23%12,56%15,49%16,30%11,41%4,71%5,16%
Stará Ľubovňa23,21%7,19%15,54%15,39%17,53%3,02%6,21%
Stropkov26,97%7,39%17,18%10,91%12,60%3,35%8,15%
Svidník29,46%6,78%20,51%13,50%9,49%2,91%6,37%
Šaľa21,18%16,41%12,30%9,31%2,60%5,85%3,03%
Topoľčany38,92%11,50%15,58%5,42%5,75%4,45%6,90%
Trebišov24,20%7,64%15,19%12,82%5,52%2,44%3,37%
Trenčín26,84%18,60%15,87%5,96%6,51%6,29%7,23%
Trnava25,61%18,47%14,35%10,21%6,11%6,22%5,55%
Turčianske Teplice26,88%14,45%20,34%5,94%3,89%4,52%8,15%
Tvrdošín19,79%11,14%12,47%8,00%20,80%4,00%11,07%
Veľký Krtíš22,81%9,74%20,11%8,68%2,14%2,94%4,13%
Vranov nad Topľou27,42%6,66%17,57%19,52%9,25%2,55%5,87%
Zlaté Moravce31,55%11,41%17,92%6,24%6,20%4,49%8,96%
Zvolen24,77%16,20%19,42%5,82%5,78%6,14%8,85%
Žarnovica27,73%12,69%19,48%6,29%7,06%4,31%7,82%
Žiar nad Hronom Žilina24,80%16,26%20,29%5,60%5,68%5,18%7,23%
Žilina28,16%17,20%15,24%6,65%6,35%6,22%8,00%
Zdroj: Štatistický úrad SR

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko