Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Tragédia na hokejovom zápase. Zomrel bývalý hráč Pittsburghu Adam Johnson (†29), korčuľa mu prerezala krk

Jeho klub potvrdil úmrtie v nedeľu (29. 10.) na sociálnej sieti.

Tragédia na hokejovom zápase. Zomrel bývalý hráč Pittsburghu Adam Johnson (†29), korčuľa mu prerezala krk
Na archívnej snímke Adam Johnson v drese NHL tímu Pittsburgh Penguins, Foto: TASR/AP

Americký hokejista Adam Johnson zomrel vo veku 29 rokov na následky zranenia, ktoré utrpel počas sobotňajšieho zápasu britského Challenge Cupu medzi Sheffieldom Steelers a jeho Nottinghamu Panthers.

Podľa tamojších médií mu korčuľa iného hráča prerezala krk. Duel po tragédii nedohrali. Jeho klub potvrdil úmrtie v nedeľu (29. 10.) na sociálnej sieti.

Zápas sledovalo približne 8 000 divákov. Podľa jedného zo svedkov incidentu, ktorý sa vyjadril pre denník Dail Mail, sa Johnson po zranení snažil zamieriť k spoluhráčom, no cestou k striedačke skolaboval.

Všade tieklo veľa krvi, spoluhráči i zdravotníci mu pribehli na pomoc a snažili sa ho zachrániť. Vydesených fanúšikov požiadali, aby opustili štadión v Sheffielde, oficiálne pre závažnú lekársku pohotovosť.

Klub neskôr potvrdil smrť svojho hráča na sociálnej sieti X (predtým Twitter). „Sme zničení správou o tragickom úmrtí Adama Johnsona po nešťastnom incidente v zápase v Sheffielde,“ uviedli Panthers. „Stratila som polovicu môjho srdca,“ napísala na Facebooku jeho matka Kari Johnsonová.

Johnson patril medzi najväčšie hviezdy britskej Elite Ice Hockey League. V minulosti odohral 13 zápasov v NHL v drese Pittsburghu Penguins.

Incident pripomenul zranenie Richarda Zedníka, ktorému v NHL v roku 2008 prerezala krk korčuľa spoluhráča z Floridy Olliho Jokinena. Slovenský krídelník stratil veľa krvi, no prežil aj vďaka rýchlemu zásahu lekárov. Nôž mu prerezal krčnú tepnu a musel sa okamžite podrobiť operácii. Zedník vynechal zvyšok sezóny, vrátil sa na ročník 2008/2009.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport