Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Bývalý policajt z Humenného, ktorý v minulosti prijal úplatok, dostal päť rokov väzenia

Najvyšší súd odmietol jeho odvolanie.

Bývalý policajt z Humenného, ktorý v minulosti prijal úplatok, dostal päť rokov väzenia
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bývalý zástupca náčelníka mestskej polície v Humennom Vladimír Kocan dostal za prijatie úplatku päťročný trest väzenia. Prípad súvisí s výberovým konaním na funkciu mestského policajta. Najvyšší súd (NS) SR na utorkovom (7. 11.) verejnom zasadnutí potvrdil verdikt Špecializovaného trestného súdu.

Okrem trestu odňatia slobody dostal Kocan aj päťročný zákaz vykonávať zamestnanie v orgáne verejnej moci. Zaradený je do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia.

Senát Najvyššieho súdu SR v utorok (7. 11.) zamietol odvolanie Kocana a tiež prokurátora. Kocan čelil pôvodne obžalobe z dvoch skutkov, odsúdený bol len za prijatie úplatku vo výške 1 200 eur. Podľa predsedníčky senátu odvolacieho súdu usvedčujú Kocana okrem výpovede svedka, ktorý bol za podplácanie už odsúdený, aj ďalšie nepriame dôkazy.

Najvyšší súd konal v neprítomnosti Kocana, ktorý vo svojom písomnom odvolaní poukazoval na porušenie práv. Zdôrazňoval, že uložený trest považuje za prísny a neprimeraný. „Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR rešpektujeme, ale nesúhlasíme s ním,“ reagoval obhajca Attila Ilko s tým, že zvážia ďalšie právne kroky.

Národná kriminálna agentúra zadržala Kocana v júni 2020 v rámci akcie Star. Ako člen výberovej komisie si mal vypýtať úplatok od uchádzača o funkciu mestského policajta. V prípade dokázania viny mu hrozil trest odňatia slobody od päť až 12 rokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny