Na hlavný obsah

Kucka chce Klaksvíku pretrhnúť víťaznú sériu: Veríme, že nám umelá tráva nebude robiť problémy a budeme hrať našu hru

Slovan si v prípade víťazstva zabezpečí postup do vyraďovacej fázy.

Kucka chce Klaksvíku pretrhnúť víťaznú sériu: Veríme, že nám umelá tráva nebude robiť problémy a budeme hrať našu hru
Na snímke hráč Slovana Juraj Kucka. Foto: TASR

Juraj Kucka chce vo štvrtkovom (30. 11.) zápase Európskej konferenčnej ligy (EKL) pretrhnúť deväťzápasovú domácu sériu futbalistov KÍ Klaksvík bez prehry v európskych pohárových súťažiach. Stredopoliar Slovana Bratislava verí, že jeho tímu nebude robiť problémy studené ostrovné počasie a ani umelá tráva štadióna Tórsvöllur.

Slovan nastúpi proti majstrovi Faerských ostrovov vo štvrtok 30. novembra od 18.45 h a v prípade víťazstva si zaistí postup do vyraďovacej fázy. „Všetci vieme, čo potrebujeme, máme dobrú formu, tím sa cíti dobre, nálada je výborná a teraz to potrebujeme pretaviť na ihrisku a ukázať našu kvalitu,“ vyhlásil tridsaťšesťročný stredopoliar.

Umelá tráva

Slovan vyhral v úvodnom vzájomnom stretnutí na Tehelnom poli, kde „belasí“ otočili z 0:1 na konečných 2:1. V odvete bude podľa neho najväčší rozdiel povrch, keďže pri arktických podmienkach na štadióne v Tórshavne nie je možné použiť prírodnú trávu.

„Veríme, že nám to nebude robiť problémy a budeme si hrať našu hru, na ktorú sme sa pripravili. Umelú trávu poznáme aj z našej ligy, ale našťastie na nej nehrávame toľko zápasov. Je to iný terén, je to tvrdšie, nepúšťa tak, ako prírodná tráva. No vieme, aké podmienky tu panujú, musíme to prijať a odohrať zápas ako na normálnej tráve,“ prízvukoval Kucka.

Klaksvík sa prebojoval do skupinovej fázy najmä vďaka výkonom v domácom prostredí, tam uhral aj všetky štyri body v A-skupine EKL a v prípade, že by vo štvrtok pridal ďalšie, poriadne by si zvýšil šancu na postup. Kucka však verí, že séria sa po deviatich dueloch skončí. Proti Klaksvíku hrá to, že od konca domácej súťaže 29. októbra odohral len jeden súťažný duel – v Ľubľane prehral 0:2.

„Samozrejme, je to rozdiel a nie je to prijemné, keď sa skončí sezóna a hráte po dosť dlhej dobe. Hráči sa však na to dokážu nadstaviť, aby nič nepodcenili, takže to nemôžeme brať tak, že oni teraz mesiac nehrali. Určite sa pripravili, je to pre nich v Európe veľká šanca. Ale my sa pokúsime im tú sériu pretrhnúť,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport