Na hlavný obsah

Najproduktívnejší hráč opúšťa extraligu. Obranca Miller odchádza z Mikuláša do KHL

Američan nazbieral v 19 zápasoch 29 bodov.

Najproduktívnejší hráč opúšťa extraligu. Obranca Miller odchádza z Mikuláša do KHL
Na snímke obranca Mitchell Miller v drese HK 32 Liptovský Mikuláš. Foto: Facebook/HK 32 Liptovský Mikuláš

Americký hokejový obranca Mitchell Miller opúšťa HK 32 Liptovský Mikuláš. Najproduktívnejší hráč Tipos extraligy bude obliekať dres tímu AK Bars Kazaň, ktorý pôsobí v KHL. Informáciu priniesla oficiálne stránka účastníka najvyššej slovenskej súťaže.

Miller sa s najvyššou slovenskou súťažou rozlúčil nedeľným (19. 11.) domácim zápasom s Novými Zámkami (3:6), v ktorom si pripísal dva body za asistencie a posunul sa na čelo kanadského bodovania súťaže. V doterajšom priebehu sezóny nazbieral 29 bodov za šesť gólov a 23 asistencií.

„Áno, odchádzam. Ešte však nemôžem povedať, kam odchádzam a zverejní sa to až o niekoľko dní. Na Slovensku to bola pre mňa skvelá skúsenosť a som vďačný za šancu, ktorú mi tu dali a tiež za podporu fanúšikov, ktorí sa so mnou po zápase aj prišli rozlúčiť,“ povedal Miller po dueli proti Zámkom pre HokejPortal.sk.

Faith: Snažili sme sa ho udržať čo najdlhšie

Dvadsaťjedenročný zadák prišiel do Liptovského Mikuláša pred touto sezónou a okamžite sa zaradil medzi opory tímu. „Bol o neho dlhodobo veľký záujem a snažili sme sa ho udržať čo najdlhšie. Už sa to však dostalo do štádia buď – alebo a museli sme zareagovať. Nechceme mu brániť v odchode, keď sa môže posunúť do najlepšej európskej ligy a má z toho určitý osoh aj klub, čo je tiež dôležitá vec,“ uviedol tréner Liptákov Juraj Faith a dodal, že ponuka z Ruska bola lukratívna. Podľa neho nebude Millera ľahké nahradiť.

Millera draftoval v roku 2020 v 4. kole zo 111. miesta klub NHL Arizona Coyotes. Kariéru si pokazil tým, že ako štrnásťročný šikanoval mentálne zaostalého afroamerického spolužiaka Isaiaha Meyera-Crothersa. Za svoj čin stál aj pred súdom.

Po sérii článkov s vyjadreniami matky šikanovaného žiaka dali Coyotes od Millera ruky preč. V novembri 2022 podpísal nováčikovský kontrakt s Bostonom, no dva dni na to ho Bruins rozviazali po verejnej kritike od hráčov a komisára NHL Garyho Bettmana. Po tom, ako Miller v ročníku 2021/2022 nazbieral v drese tímu Tri-City Storm 83 bodov (39+44) v 60 dueloch USHL, následne vynechal celú minulú súťažnú sezónu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport