Na hlavný obsah

Úvodné preteky nového ročníka SP ovládlo švédske duo. Slovenskí biatlonisti skončili na 17. mieste

Slovenské farby hájili Sklenárik a M. Remeňová.

Úvodné preteky nového ročníka SP ovládlo švédske duo. Slovenskí biatlonisti skončili na 17. mieste
Švédski biatlonisti Sebastian Samuelsson a Hanna Öbergová. Foto: TASR/AP

Švédski biatlonisti Sebastian Samuelsson a Hanna Öbergová vyhrali úvodné preteky nového ročníka Svetového pohára. Na domácej trati v Östersunde triumfovali v sobotu (25. 11.)
v miešanej štafete dvojíc o 13,2 s pred nórskym duom Sturla Laegreid, Juni Arnekleivová. Tretí boli Francúzi Fabien Claude a Julia Simonová (+42,2).

Slovenskí reprezentanti Tomáš Sklenárik (0+7) a Mária Remeňová (0+3) obsadili 17. miesto s mankom 2:50,2 min.

Švédi ťažili z rýchleho behu, keď boli na všetkých úsekoch najrýchlejší. Strelecky však nezačali dobre a po štyroch dobíjaniach Samuelssona im po prvom úseku patrilo až 17. miesto.

Postupne sa však drali dopredu, po piatej z ôsmich streleckých položiek ich Samuelsson dostal dostal na čelo. Pred seba už nikoho nepustili, keď sa Öbergová v závere s prehľadom udržala pred Nórkou Arnekleivovou.

Francúzi obsadili tretiu priečku, keď boli do polovice trate na čele, no Claude na svojom druhom úseku „zbabral“ streľbu a musel ísť na dve trestné kolá. Jeho tím klesol na koniec prvej desiatky, no obhajkyňa veľkého glóbusu Simonová parádnym záverom vytiahla Francúzov na stupne víťazov o päť sekúnd pred štvrtým Slovinskom.

Zlý začiatok, lepší finiš

Slováci zdolali sedem štafiet a s celkovou streleckou bilanciou 0+10 im patrila 17. priečka. Sklenárik musel pri svojej premiére v mixe dvojíc dobíjať na prvom úseku na dvoch streľbách celkovo päťkrát a odovzdával na poslednom 24. mieste s viac ako minútovou stratou na vedúcich Rakúšanov.

Remeňová na druhom úseku vybielila bez dobíjania všetkých desať terčov, celkovo bola jedenásta najlepšia a posunula sa o päť priečok dopredu na 19. miesto (+1:26). To už boli na čele Francúzi vďaka obhajkyni veľkého glóbusu Simonovej.

Sklenárik na druhom úseku s bilanciou 0+2 vylepšil slovenské postavenie na 17. pozíciu, tú napokon Remeňová udržala vo fotofiniši tesne pred Rumunskom.

V sobotu bola v Östersunde ešte na programe klasická miešaná štafeta (bez slovenskej účasti) a v nedeľu (26. 11.) sa pôjdu vytrvalostné preteky mužov a žien.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport