Na hlavný obsah

Pri súrodeneckej hádke o vianočných darčekoch zomrela v USA mladá žena (†23)

Mladší z bratov ju strelil do hrude.

Pri súrodeneckej hádke o vianočných darčekoch zomrela v USA mladá žena (†23)
Ilustračná snímka darčekov pod vianočným stromčekom. Foto: RTVS

Polícia v americkom štáte Florida zatkla dvoch bratov vo veku 14 a 15 rokov pre incident so strelnou zbraňou, pri ktorom zahynula ich 23-ročná sestra, matka desaťmesačného syna, píše web stanice BBC. Bratia sa podľa polície hádali o vianočných darčekoch, keď mladší z nich pri spore strelil svoju sestru, ktorá neskôr zomrela.

„Mladíci sa hádali o tom, kto dostal viac vianočných darčekov a hádka eskalovala,“ cituje miestny spravodajský server Baynews9 šerifa okresu Pinellas County Boba Gualtieriho.

Príbuzní sa podľa polície pokúsili hádku zastaviť a vyviesť 14-ročného mladíka von z miestnosti. Jeho staršia sestra ho nasledovala z dverí a mladší brat ju v tej chvíli strelil do hrude. Druhý mladík, rovnako ozbrojený, svojho mladšieho brata potom strelil do brucha.

Mladšieho z tínedžerov previezli do nemocnice na operáciu. Médiá nespomínajú, že by bol v ohrození života.

Vyšetrovatelia po preskúmaní prípadu rozhodnú, či 14-ročného obvinia podľa amerického trestného práva z vraždy prvého stupňa ako dospelého. Jeho staršieho brata obvinili z pokusu o vraždu a manipuláciu s dôkazmi na mieste činu.

V domácnosti so strelnou zbraňou žije podľa tohtoročného výskumu Pew Research Center každý štvrtý dospelý Američan. Vysoká početnosť zbraní v domácnostiach môže za stovky nechcených incidentov ročne.

Nezisková organizácia Everytown for Gun Safety eviduje 377 neúmyselných strelieb, pri ktorých strieľalo dieťa, s celkovými 145 úmrtiami a 247 zraneniami.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet