Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

VIDEO: Vlhová predviedla štvrté najrýchlejšie druhé kolo a polepšila si o jedenásť miest, víťazkou Shiffrinová

Vlhová obsadila v prvom kole až 18. priečku.

VIDEO: Vlhová predviedla štvrté najrýchlejšie druhé kolo a polepšila si o jedenásť miest, víťazkou Shiffrinová
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR - Martin Baumann

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová triumfovala vo štvrtkovom (28. 12.) obrovskom slalome Svetového pohára v rakúskom Lienzi. Slovenka Petra Vlhová po nevydarenom prvom kole v druhej jazde vylepšila svoje konečné umiestnenie o jedenásť miest a obsadila siedmu priečku so stratou 1,30 sekundy.

Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová s mankom 38 stotín, pódium skompletizovala Sara Hectorová zo Švédska (+0,45).

Pozrite si víťaznú jazdu Američanky Shiffrinovej:

 „Neviem, ako to hodnotiť. Mám v sebe zmiešané pocity. Som však rada za to, že som sa dokázala posunúť. Podmienky v prvom kole mi nesadli. Cítila som sa, akoby som nemala nabrúsené lyže, nevedela som urobiť oblúk ani nič. Bola som z toho nešťastná. Od prvého oblúku som sa trápila a bolo to hrozné. Veľa pretekárok sa trápilo, niektoré to zvládli lepšie, iné horšie, taký je šport,“ uviedla Vlhová v rozhovore pre RTVS Šport.

Shiffrinová zaznamenala svoj 92. triumf v SP, z toho 22. v „obráku“. Zároveň ako druhá v histórii podujatí v Lienzi dokázala zaznamenať druhú výhru v obrovskom slalome. Pred 28-ročnou Američankou sa to podarilo iba domácej lyžiarke Anne Fenningerovej.

„Myslím si, že to bolo dobré. V druhom kole som menej riskovala, to sa odrazilo aj na čase. Chcela som útočiť, ale zároveň neurobiť veľkú chybu. Keď si ideš postrážiť náskok, nesmieš príliš riskovať,“ povedala líderka celkového poradia SP.

Shiffrinová nastavila bezchybným výkonom v prvom kole latku veľmi vysoko. Po Američanke na trať vyšla Vlhová, ktorej jazda vôbec nevyšla a 28-ročná Slovenka bola v cieľovom priestore zo straty 2,23 sekundy evidentne sklamaná.

Do druhého kola vstúpila Vlhová podľa očakávaní agresívne a jazda jej vyšla oveľa lepšie. V konečnom poradí ju štvrtý najrýchlejší čas finálového kola posunul až o jedenásť priečok dopredu.

„Nie som spokojný, stratili sme prvé kolo. Druhé kolo bolo dobré, Petra zabojovala, bola blízko k najrýchlejšiemu kolu. Zajtra patríme medzi favoritov a urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní,“ poznamenal Vlhovej švajčiarsky tréner Mauro Pini.

Pozrite si jazdu Petry Vlhovej v druhom kole:

Americká suverénka súperila o prvenstvo napokon s Taliankou Brignonenovou a na jej zdolanie jej stačil aj 14. najrýchlejší čas v 2. kole. Talianska pretekárka nedokázala zavŕšiť tretie víťazstvo za sebou, no vďaka 80 bodom sa dostala do čela celkového poradia v „obráku“ pred Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú.

I. kolo:

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po 1. kole štvrtkového (28. 12.) obrovského slalomu Svetového pohára na 18. mieste.

V rakúskom Lienzi zvládla suverénne najrýchlejšie zľadovatenú trať Američanka Mikaela Shiffrinová. Druhá Švédka Sara Hectorová prišla do cieľa so stratou 63 stotín sekundy. Priebežne tretia je Nórka Ragnhild Mowinckelová, ktoré stratila na líderku 1,03 sekundy.

Pretekárkam tesne pred štartom narušil koncentráciu nečakaný pád jednej z predjazdkýň, ktorá vo zvlnenej časti trate skončila v ochranných sieťach. Štart prvej Marty Bassinovej posunula jury o takmer štvrťhodinu.

Dvadsaťsedemročná Talianka nedokázala absolvovať ani prvý úsek, keďže spadla v podobnej časti ako predjazdkyňa. Bassinová však našťastie vyviazla z pádu bez zranenia.

Ako druhá išla Bassinovej krajanka Federica Brignoneová, ktorá nepredviedla ideálnu jazdu, čo následne ukázalo porovnanie so Shiffrinovou, ktorá bezchybným výkonom nastavila latku veľmi vysoko.

Pozrite si víťaznú jazdu prvého kola Američanky Shiffrinovej:

Po Američanke na trať vyšla Vlhová, ktorej jazda vôbec nevyšla a 28-ročná Slovenka bola v cieľovom priestore z viac ako dvojsekundovej straty evidentne sklamaná.

Pozrite si jazdu Slovenky Petry Vlhovej:

Menej ako sekundu stratila na Shiffrinovú iba Hectorová, tesne nad sekundu sa vyšplhalo manko tretej Mowinckelovej, ktorá predviedla solídnu jazdu so štartovým číslom deväť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport