Na hlavný obsah

Davis Cup: Kapitán tímu Tóth pred zápasom so Srbskom: Kurt v Kraljeve je trochu atypický

Tóth stratu Medjedoviča nevníma ako citeľné oslabenie.

Davis Cup: Kapitán tímu Tóth pred zápasom so Srbskom: Kurt v Kraljeve je trochu atypický
Na archívnej snímke kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth. Foto: TASR

Slovenskí tenisti sa od pondelka (29. 1.) naplno pripravujú v dejisku kvalifikačného duelu Davisovho pohára proti Srbsku (2.-3. februára). Podľa kapitána tímu Tibora Tótha je antukový kurt v Kraljeve trochu atypický, no hráči si na neho postupne zvykajú.

„Nie je to klasický dvorec. Tenká vrstva antuky je nasypaná na takej umeline. Kurt má predsa len odlišné vlastnosti a hrá sa na ňom ináč. Snažíme sa čo najrýchlejšie adaptovať. Postupne začíname na tréningoch hrať aj na body. Do začiatku duelu chceme odohrať aj nejaké sety,“ uviedol Tóth pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Športová hala Ibar, v ktorej sa hrávajú basketbalové a volejbalové stretnutia, veľkosťou pripomína bratislavské Národné tenisové centrum.

„Hala nie je nejaké veľká, má kapacitu okolo 3800 divákov. Je príjemná, nie je to niečo, na čo by si človek musel zvykať z hľadiska priestorového vnímania. Zrejme bude vypredané,“ predpokladá Tóth.

Srbom bude pre chorobu chýbať Hamad Medjedovič, Tóth to však nepovažuje za citeľné oslabenie.

„Aj bez neho majú Srbi silnú zostavu. Laslo Djere a Miomir Kecmanovič sú v elitnej svetovej 50-ke, Dušan Lajovič je tesne za ňou. Do štvorhry majú k dispozícii Nikolu Čačiča, ktorý je v deblovom rebríčku okolo 60. miesta.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport