Na hlavný obsah

Tragická dopravná nehoda na Orave: Zrážku s autobusom neprežil 19-ročný vodič osobného auta

Cestujúci ani vodič autobusu sa nezranili.

Tragická dopravná nehoda na Orave: Zrážku s autobusom neprežil 19-ročný vodič osobného auta
Cestujúci ani vodič autobusu sa nezranili. Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Zrážku s autobusom na ceste prvej triedy v Oravskom Podzámku v stredu (17. 1.) neprežil 19-ročný vodič osobného auta. Vo štvrtok (18. 1.) o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. Polícia o nehode informovala ja na sociálnej sieti.

K nehode došlo okolo 19.15 h. Na základe doterajšieho vyšetrovania policajti zistili, že 19-ročný vodič šoféroval osobné auto zn. Škoda v smere od Dolného Kubína do Oravského Podzámku.

„Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s autom do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim autobusom, ktorý viedol 36-ročný vodič. Pri dopravnej nehode utrpel 19-ročný vodič zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol,“ uviedla hovorkyňa.

Cestujúci ani vodič autobusu sa nezranili. U nebohého vykonajú pitvu. Alkohol u vodiča autobusu dychová skúška nepreukázala.

„Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania. Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá,“ dodala Kremeňová.

Zrážku s autobusom v Oravskom Podzámku neprežil 19-ročný vodič osobného auta.
Zrážku s autobusom v Oravskom Podzámku neprežil 19-ročný vodič osobného auta.Foto: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny