Na hlavný obsah

Havária viacerých áut pri Handlovej: Jeden človek neprežil, traja sú zranení

K havárii došlo v smere z Handlovej na Prievidzu.

Havária viacerých áut pri Handlovej: Jeden človek neprežil, traja sú zranení
Trenčianski krajskí policajti informovali o vážnej nehode troch áut. Foto: Mestská polícia Handlová

Pri dopravnej nehode troch áut neďaleko Handlovej zahynul v sobotu (13. 1.) ráno 32-ročný vodič. Zranenia utrpeli aj ďalší traja ľudia. Potvrdila tp vedúca oddelenia komunikácie trenčianskej krajskej polície Ingrid Krajčíková.

Podľa doposiaľ zisteného sa 29-ročný vodič dodávky zn. Peugeot dostal do šmyku, pravdepodobne po tom, ako dokončil predbiehanie. Následkom toho prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s autom zn. Volkswagen. To sa odrazilo do ďalšieho vozidla zn. Toyota.

„Na miesto bol privolaný vrtuľník rýchlej zdravotnej pomoci, ale 32-ročný vodič auta zn. Volkswagen utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Tri osoby utrpeli zranenia s doposiaľ nezistenou dobou liečenia,“ konkretizovala Krajčíková.

Dychová skúška u vodičov bola s negatívnym výsledkom merania. Vodičovi auta zn. Peugeot odobrali krv s cieľom zisťovania prítomnosti omamných a psychotropných látok. Na miesto dopravnej nehody privolali znalca z odboru cestnej dopravy. Predbežnú škodu na vozidlách vyčíslili na 15-tisíc eur.

„Okolnosti dopravnej nehody, miera zavinenia, ako aj presná príčina sú predmetom vyšetrovania. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ dodala Krajčíková.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny