Na hlavný obsah

Nechala dve deti v aute a odišla lyžovať: Češke hrozí v Taliansku päťročný trest

Medzi českými turistami nejde o ojedinelý prípad.

Nechala dve deti v aute a odišla lyžovať: Češke hrozí v Taliansku päťročný trest
Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Prokuratúra v talianskom meste Trident (Trento) stíha 40-ročnú občianku ČR, ktorá nechala svoje dve deti v aute a odišla sa lyžovať, uviedol vo štvrtok (16. 2.) denník Corriere della Sera. Žene hrozí za opustenie maloletého dieťaťa až päťročné väzenie. Informoval o tom spravodajský server iDnes.cz.

Podobné prípady nie sú medzi českými turistami v Taliansku ojedinelé. Podľa denníka došlo k spomenutej udalosti začiatkom tohto týždňa v lyžiarskom stredisku Passo Brocón v Tridentsku na severe krajiny. Žena sa odišla lyžovať a v aute pritom nechala bez dozoru dve deti vo veku 13 a štyri roky.

Staršie dieťa po nejakom čase súrodenca opustilo. Štvorročné dieťa tak zostalo v aute samé zhruba hodinu a jeho plač upútal tamojších príslušníkov žandarmérie Carabinieri, ktorí následne matku vyhľadali.

Tá svoje konanie odôvodnila tým, že dieťa neposlúchalo a nechcelo ju sprevádzať na zjazdovku. V Taliansku je ponechanie dieťaťa mladšieho než 14 rokov bez dozoru trestným činom, za ktorý hrozí väzenie od šiestich mesiacov až do piatich rokov, pripomína iDnes.cz.

Trestné sadzby sa pritom zvyšujú v prípade, keď dieťa utrpí zranenia alebo príde o život. Priťažujúcou okolnosťou podľa talianskeho trestného zákonníka je aj to, pokiaľ dieťa opustí jeho rodič.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet