Na hlavný obsah

Ronaldo pozná svoj trest za obscénne gesto

Ronaldo sa môže proti rozhodnutiu odvolať

Ronaldo pozná svoj trest za obscénne gesto
Na archívnej snímke portugalský futbalista Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo dostal jednozápasový dištanc za reakciu počas nedeľňajšieho zápasu 21. kola saudskej Pro League. V ňom jeho Al-Nassr zvíťazil na pôde Al-Shababu 3:2.

Video na sociálnych sieťach ukazuje, ako päťnásobný držiteľ Zlatej lopty na skandovanie „Messi, Messi“ z hľadiska odpovedal priložením ruky k uchu a následne urobil rukou gesto pri rozkroku. Informovala o tom AP.

Tamojšia národná futbalová asociácia (SAFF) incident preskúmala a rozhodla, že Ronaldo vynechá najbližší ligový zápas, keď Al-Nassr vo štvrtok privíta Al-Hazm. Portugalský kanonier bude musieť zároveň zaplatiť pokutu takmer 5000 eur Al-Shababu na pokrytie nákladov klubu na podanie sťažnosti a polovicu tejto sumy federácii. Výbor uviedol, že proti tomuto rozhodnutiu nie je možné podať odvolanie.

Tridsaťdeväťročný útočník zaznamenal v stretnutí štvrtý gól vo štvrtom súťažnom zápase v tomto roku, vďaka čomu natiahol šnúru súťažných stretnutí s minimálne jedným presným zásahom už na číslo deväť.

Televízny prenos situáciu nezachytil, prítomní fanúšikovia však áno. Incident v Saudskej Arábii vyvolal pohoršené reakcie, keď na pokriky z tribún zareagoval obscénnym gestom. Ronaldo podľa saudskoarabských médií povedal komisii, že išlo o gesto víťazstva, ktoré je v Európe bežné.

Portugalčan je s 22 gólmi na čele tabuľky strelcov saudskej Pro League. Jeho Al-Nassr patrí druhé miesto, za Al-Hilalom zaostáva o sedem bodov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport