Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Časť Slovenska môže potrápiť vietor i dážď, meteorológovia vydali výstrahy

Večer by sa malo silnejšie rozfúkať aj v horských oblastiach.

Časť Slovenska môže potrápiť vietor i dážď, meteorológovia vydali výstrahy
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Časť Slovenska môže v nedeľu (10. 3.) potrápiť vietor i dážď. Vydané sú výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

Výstrahy pred vetrom platia počas nedele vo viacerých okresoch Trnavského, Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Tiež v okrese Malacky a v Bratislave.

Vietor môže miestami dosiahnuť priemernú rýchlosť 45 kilometrov za hodinu, v nárazoch 65 až 70 kilometrov za hodinu. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňuje SHMÚ.

Večer by sa malo silnejšie rozfúkať aj v horských oblastiach vo viacerých okresoch Žilinského kraja, tiež v okrese Poprad, Brezno a Banská Bystrica.

Od 18.00 h by mal začať platiť aj najnižší stupeň výstrahy pred dažďom v celom Banskobystrickom kraji a v okresoch Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Prievidza, Levice, Zlaté Moravce, Poprad, Liptovský Mikuláš, Martin, Ružomberok a Turčianske Teplice.

SHMÚ očakáva v dotknutých oblastiach miestami dážď s úhrnom zrážok od 35 do 60 milimetrov. „Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danom ročnom období a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňujú meteorológovia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko