Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Z Košíc do Chorvátska za 90 minút: Z metropoly východu čoskoro začne premávať nová letecká linka

Spustí ju spoločnosť Ryanair.

Z Košíc do Chorvátska za 90 minút: Z metropoly východu čoskoro začne premávať nová letecká linka
Archívna snímka lietadla spoločnosti Ryanair. Foto: TASR/Milan Kapusta

Novú leteckú linku medzi Košicami a chorvátskym Zadarom spustí spoločnosť Ryanair od 2. júna. Spojenie v letnom letovom poriadku potrvá do konca septembra dva dni v týždni. A to v stredu a nedeľu. Let potrvá približne 90 minút, informovali v pondelok (18. 3.) predstavitelia leteckého dopravcu a košického letiska.

Spoločnosť Ryanair na košickom letisku, kde pôsobí od roku 2019, v pondelok zároveň zaznamenala polmiliónteho prepraveného cestujúceho.

„Ako najväčšia letecká spoločnosť v Európe Ryanair s radosťou oslavuje míľnik pol milióna prepravených pasažierov v Košiciach uvedením nášho letného letového poriadku, ktorý ponúka letecké spojenia s mestami Dublin, Londýn, Liverpool, Praha a našu najnovšiu destináciu – slnečný Zadar,“ uviedla Alicja Golebiowska, manažérka Ryanair pre strednú a východnú Európu a Pobaltie.

Spoločnosť je na košickom letisku najsilnejším leteckým prepravcom. Letisko v metropole východného Slovenska dosiahlo vlani s počtom viac ako 625-tisíc cestujúcich historicky rekordný počet vybavených pasažierov.

„Počas prvých dvoch mesiacov roka 2024 sme na letisku Košice vybavili takmer 64-tisíc cestujúcich, čo je medziročný nárast o 11 percent. Veríme, že aj nadchádzajúca letná sezóna bude veľmi silná a že aj na konci tohto roka budeme môcť oslavovať nejaké zaujímavé číslo,“ skonštatoval manažér letiska pre rozvoj obchodu a marketing Juraj Toth.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko