Halové MS v atletike: Forsterovej nestačil na postup do finále ani druhý najlepší čas kariéry

Do finále nepostúpila ani druhá Slovenka Stanislava Škvarková.

Na snímke slovenská atlétka Viktória Forsterová. Foto: Facebook/Slovenský atletický zväz

Slovenské reprezentantky Viktória Forsterová a Stanislava Škvarková nepostúpili do finále behu na 60 m prek. na halových MS v Glasgowe. Forsterovej nestačil ani druhý najlepší čas kariéry a sezónne maximum 8,04 s. Škvarková zabehla 8,16, o päť stotín sekundy horšie ako v rozbehu.

Pozrite si semifinálový beh Viktórie Forsterovej:

Pozrite si semifinálový beh Stanislavy Škvarkovej:

Forsterová obsadila konečné 14. miesto, keď v druhom behu skončila šiesta. „Je to úplne super na túto sezónu. Štart do nej bol síce úžasný, no ďalšie preteky ukázali, že nemám od seba veľa očakávať. Na štvrtej prekážke som trochu zazmätkovala, no tento výkon ma veľmi potešil. Konečne som pocítila ten pravý pretekový adrenalín,“ tešila sa po dobehu Forsterová v rozhovore pre Českú televíziu.

Škvarková obsadila v rozbehu pôvodne prvé miesto pod čiarou postupu do semifinále, no po zranení a odhlásení sa holandskej súperky Maayke Tjin a Limovej dostala šancu štartovať medzi najlepšou dvadsaťštvorkou. Nastúpila v prvom semifinále a dobehla na 7. mieste. V celkovej klasifikácii jej patrilo 20. miesto.