Na hlavný obsah

Osobné maximum si nevylepšil. Krasokorčuliar Hagara nepostúpil na MS do voľných jázd

Sedemnásťročný Slovák obsadil v krátkom programe 35. miesto.

Osobné maximum si nevylepšil. Krasokorčuliar Hagara nepostúpil  na MS do voľných jázd
Na snímke slovenský krasokorčuliar Adam Hagara. Foto: TASR/AP

Adam Hagara nepostúpil na krasokorčuliarskych MS v kanadskom Montreale do voľných jázd. Sedemnásťročný slovenský reprezentant obsadil vo štvrtkovom (21.3.) krátkom programe až 35. miesto so známkou 65,37.

Najlepší výkon predviedol obhajca zlata Japonec Šoma Uno (107,72). Druhý bol jeho krajan Juma Kagijama (106,35), tretí skončil Američan Ilia Malinin (105,97). Štvrtý Jason Brown z USA nabral na Malinina značné, viac ako 12-bodové manko.

Na vlaňajšom šampionáte v japonskej Saitame obsadil Hagara 23. miesto, rok predtým chýbal vo voľných jazdách a skončil na 26. priečke.

V Montreale sa hotoval dosiahnuť najlepší výsledok na tomto fóre, nepredviedol však optimálny výkon. Opäť si zvolil pieseň Another Love britského interpreta Toma Odella, no pokazil trojitý axel a nevyšla mu ani následná pirueta.

Ďalšia časť jazdy už bola bez chýb, Hagara predviedol vydarený trojitý lutz, krokovú sekvenciu i dve ďalšie piruety. Za osobným maximom však napokon zaostal takmer o 13 bodov a skončil v spodnej časti 40-členného štartového poľa.

Hagara má za sebou mimoriadne vydarenú sezónu

V Montreale dal slovenský reprezentant bodku za mimoriadne úspešnou sezónou, počas ktorej získal bronzové medaily na juniorskej Grand Prix v čínskom Pekingu a na MSJ v Tchaj-pej. Na ME v litovskom Kaunase obsadil 11. priečku, čo je jeho kariérne maximum.

Prekvapením krátkeho programu bolo až 19. miesto úradujúceho dvojnásobného majstra Európy. Francúz Adam Siao Him Fa dostal od rozhodcov známku 77,49 a pravdepodobne odíde z MS bez cenného kovu. Voľné jazdy mužov sú na programe v sobotu o 23.00 SEČ.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport