Na hlavný obsah

Poznáme dejisko prípravného duelu so Švajčiarskom. Reprezentácia tu ešte nikdy nehrala

Slovensko odohrá zápasy proti Švajčiarsku 11. a 12. apríla.

Poznáme dejisko prípravného duelu so Švajčiarskom. Reprezentácia tu ešte nikdy nehrala
Archívna snímka z prípravného zápasu Slovensko - Nemecko. Foto: SITA/Tomáš Somr

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá prípravný dvojzápas proti Švajčiarsku v Humennom, kde sa v ére samostatnosti dosiaľ nikdy nepredstavila. Na tamojšom zimnom štadióne nastúpi v rámci podujatia Kaufland Challenge vo štvrtok 11. apríla a v piatok 12. apríla (oba duely o 16.30 hod.).

Slovenskú reprezentáciu čaká v Humennom zrenovovaný štadión, ktorý v tomto ročníku hostil zápasy Tipos Extraligy.

„Keďže pre Humenné sa už sezóna skončila, sme radi, že miestnym fanúšikom ju môžeme predĺžiť o výnimočný zážitok. Prvýkrát zavíta do mesta naša hokejová reprezentácia. Veríme, že fanúšikovia z celého regiónu oba zápasy vypredajú a poženú náš tím za víťazstvami v dvojzápase proti Švajčiarom,“ uviedol pre web hockeyslovakia.sk prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Vstupenky na oba zápasy sú k dispozícii vo viacerých cenových kategóriách, lístky na sedenie sa pohybujú od 13 do 18 eur. Ak sa vypredajú, SZĽH dá do predaja aj limitovaný počet vstupeniek na státie v hodnote 10 eur za jednu. Imobilný fanúšik zaplatí za vstupenku na jeden zápas 5 eur, jeho sprievod má vstup zdarma.

K dispozícii je aj špeciálna vstupenka v hodnote 299 eur, ktorá dáva možnosť zažiť predzápasovú atmosféru vrátane kontaktu s hráčmi, návštevy šatne a sprievodných priestorov, stretnutia s trénerom Craigom Ramsaym, prehliadky striedačky, získania originálneho dresu reprezentácie s podpismi tímu a sledovania duelu z VIP priestorov.

Z Humenného do Bratislavy

Po dvojzápase so Švajčiarmi sa Slováci presunú z Humenného do Bratislavy, kde absolvujú ďalší krátky kemp a následne dvojzápas v Nemecku. V úvode nasledujúceho týždňa sa opäť zídu pred dvojzápasom proti Česku.

S rivalom sa podľa portálu hokej.cz stretnú 26. apríla v Trenčíne (16.30 hod.) a o deň neskôr v Bratislave (14.00 hod.). Poslednými dvoma previerkami pred odchodom na svetový šampionát do Ostravy budú stretnutia proti Poľsku a USA.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport