Na hlavný obsah

Pri pobreží Japonska sa prevrátil tanker s chemikáliami. Väčšina posádky nehodu neprežila

Tanker prevážal kyselinu akrylovú.

Pri pobreží Japonska sa prevrátil tanker s chemikáliami. Väčšina posádky nehodu neprežila
Na snímke juhokórejský tanker s chemikáliami, ktorý sa prevrátil pri pobreží na juhozápade Japonska. Foto: TASR/AP

Najmenej sedem ľudí zahynulo pri stredajšej (20. 3.) nehode juhokórejského tankera s chemikáliami pri pobreží juhozápadného Japonska. Z deviatich nájdených členov posádky bolo sedem vyhlásených za mŕtvych, informovali agentúry AP a Reuters s odvolaním sa na japonskú pobrežnú stráž. Dvaja ľudia z jedenásťčlennej posádky sú stále nezvestní.

Tanker vezúci 980 ton kyseliny akrylovej havaroval pri ostrove Mucure po tom, ako sa dostal do problémov na rozbúrenom mori. Na palube tankera bolo podľa japonskej televízie NHK osem Indonézskcov, dvaja Juhokórejčania a jeden Číňan.

Pobrežná stráž oznámila, že prijala núdzové volanie od tankera, ktorý sa začal nakláňať, keď sa kvôli búrlivému počasiu uchýlil k ostrovčeku Mucure. Ten leží juhozápadne od hlavného japonského ostrova Honšú, asi 1000 kilometrov od Tokia. Keď na miesto dorazili záchranári, bolo už plavidlo úplne pod vodou. Únik chemikálie nebol zaznamenaný.

Doterajšie správy hovorili o tom, že sa ôsmich členov posádky prevráteného tankera podarilo zachrániť. Podľa nových informácií bol jeden človek nájdený živý, sedem bolo mŕtvych a stav jedného zatiaľ nie je známy. Po dvoch nezvestných pobrežná stráž pátra.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet