Tipos extraliga: Michalovce nedali šancu Zvolenu, črepiny priniesli prvé víťazstvo Popradu

Poprad si poistil víťazstvo gólom do prázdnej bránky.

Na snímke radosť hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce. Foto: TASR - Roman Hanc

Škorvánek zatiahol roletu, Michalovce majú prvý bod

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v úvodnom zápase štvrťfinále play off Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:0. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0. Druhý duel je na programe vo štvrtok 21. marca v Michalovciach.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Buc (Valach, Kabáč), 12. Santos, 29. Suja (Buc, Bodák), 35. Wilkins (Paločko), 42. Puliš (Suja, Bodák). Rozhodovali: Snášel, J. Konc ml. – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: Acolatse TH za bitku – Lukosevicius 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2985 divákov

Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Acolatse, Cibák, Drgoň, Michalčin, Bodák – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, Paločko – Puliš, Suja, M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč

Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gábor, Kolenič

Východniari položili základy jednoznačného triumfu už v úvodnej tretine. Do vedenia poslal domácich v 9. minúte Buc a na rozdiel dvoch gólov zvýšil o necelé tri minúty Santos.

Dva presné zásahy pridali Michalovce aj v prostrednej časti, keď sa najskôr presadil v oslabení Suja a štvrtý gól strelil Wilkins. Od začiatku tretieho dejstva vystriedal Kupského v bránke Trenčan, no ani ten neudržal čisté konto. Prekonal ho Puliš, ktorý uzavrel na konečných 5:0 a zariadil svojmu tímu prvý bod v sérii.

Poprad sa musel strachovať o výsledok

Hokejisti HK Poprad triumfovali v prvom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HK Nitra 3:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už vo štvrtok 21. marca opäť v Poprade.

HK Poprad – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton). Rozhodovali: Goga, Klejna – Valo, Durmis, vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2429 divákov.

Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Turan, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Peresunko, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Suchý

Nitra: Aittokallio (7. Kašík) – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Bajtek, Gill, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
        /stav série: 1:0/

Úvod duelu prerušilo prasknuté plexisklo. Po pätnásťminútovej prestávke zápas pokračoval a Poprad dal potom v priebehu 67 sekúnd dva góly. Najprv Calof našiel pred bránkou osamoteného Batesa a presilovú hru využil Dmowski.

Hostia urobili po inkasovanom góle zmenu v bránkovisku, Kašík nahradil Aittokallia. Nitra si v druhej tretiny vypracovala niekoľko šancí, ale nevyužila ich. V 46. minúte sa však presadil Bačo. „Kamzíci“ si už náskok postrážili a Dmowski strelou do prázdnej bránky potvrdil víťazstvo.