Okolo Slovenského rozhlasu vytvorilo viac ako tisíc ľudí živú reťaz. Iniciatíva Mier Ukrajine zorganizovala protestný pochod z Námestia Slobody, odkiaľ sa presunuli k obrátenej pyramíde v Bratislave.
Ľudia vyšli do ulíc vyjadriť nesúhlas s návrhom zákona o zrušení RTVS. Vláda na výjazdovom rokovaní o zmenách v RTVS nerokovala. Podľa stanoviska ministerstva kultúry musia návrh zákona dopracovať a oboznámiť s ním Legislatívnu radu vlády.
Protesty v Bratislave a Banskej Bystrice v Správach RTVS sledovali redaktorky Andrea Šeligová a Alžbeta Sujová:
„Naša predstava je taká, že tento zákon vôbec nebude predkladaný, a ak sa má rozprávať o verejnoprávnych médiách, bude sa tá rozprava viesť ako celospoločenská diskusia a nebude sa pohŕdať ľuďmi, ktorí tomu rozumejú a prinášajú nejaké nápady alebo návrhy, čo sa má zmeniť,“ skonštatovala členka iniciatívy Mier Ukrajine a organizátorka protestu Lucia Štasselová.
Ľudia vyšli do ulíc aj v Banskej Bystrici, aby ukázali, že stoja pri RTVS. Zhromaždenie v centre mesta zorganizovala iniciatíva Nie v našom meste.
Podľa protestujúcich musia rozhlas a televízia zostať nezávislé. Avizovali tiež, že ak vládna koalícia snahu o zrušenie RTVS nezastaví, chystajú ďalšie kroky.
Nesúhlas vyjadrila v blogu na webe Európskej vysielacej únie (EBU) aj generálna riaditeľka švédskeho rozhlasu a zároveň viceprezidentka tejto inštitúcie Cilla Benköová. Upozornila, že „demontáž demokracie môže prebehnúť rýchlo a nezávislé médiá sú často prvým cieľom“.
„Na Slovensku sa Putinovi naklonený a otvorene protinovinársky zameraný premiér Robert Fico v súčasnosti pokúša získať kontrolu nad verejnoprávnou RTVS a zrušiť časť súdnictva v krajine. Je veľmi dôležité, aby medzinárodné spoločenstvo nedovolilo, aby sa to dialo mlčky,“ podotkla Benköová.