Na hlavný obsah

Mladík spoznal svoj trest za schvaľovanie terorizmu

Rozhodol o ňom Špecializovaný trestný súd (ŠTS).

Mladík spoznal svoj trest za schvaľovanie terorizmu
Tabuľa na budove Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Mladistvý Bruno B. dostal za schvaľovanie terorizmu a ďalšie trestné činy podmienečný 16-mesačný trest odňatia slobody s dvojročnou skúšobnou dobou. Dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a mladistvým schválil v závere marca Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Súd dňa 20. 3. 2024 schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným mladistvým B. B.,“ podotkla hovorkyňa. Schválená dohoda sa skladá z 11 bodov, okrem zločinu niektorých foriem účasti na terorizme ide aj o extrémistické trestné činy.

„Súd na verejnom zasadnutí zistil, že dohoda o vine a treste, uzavretá medzi obvineným a Úradom špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR, bola uzavretá v súlade s ustanoveniami Trestného poriadku,“ priblížila hovorkyňa. Rozhodnutie súdu nadobudlo právoplatnosť jeho vyhlásením.

Národná kriminálna agentúra zadržala mladistvého v októbri 2022. Dôkazy o páchaní trestnej činnosti zabezpečila v spolupráci s Vojenským spravodajstvom v rámci vyšetrovania trestnej veci Slovakbro. Išlo o akciu s názvom Balerion.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je image-4-1150x224.png

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko