Na hlavný obsah

Rusko v noci zostrelilo desiatky dronov. Ukrajina tvrdí, že zasiahli dve ropné rafinérie

Raketami útočilo aj Rusko na Ukrajinu.

Ukrajinské drony zasiahli dve ruské ropné rafinérie a vojenské letisko v rámci rozsiahleho útoku, ktorý Kyjev podnikol v noci na sobotu (27. 4.). Uviedol zdroj z prostredia tamojšieho rezortu obrany, informuje agentúra.

Podľa tohto zdroja zasiahla Ukrajina počas nočných útokov „kľúčové technologické zariadenia“ v dvoch ropných rafinériách v juhoruskej Krasnodarskej oblasti.

Ruskí predstavitelia predtým informovali o požiari rafinérie v meste Slavjansk-na-Kubani v Krasnodarskej oblasti. Tamojšie štátne médiá v tejto súvislosti informovali, že toto zariadenie čiastočne pozastavilo svoju prevádzku.

Ruské ministerstvo obrany predtým naopak tvrdilo, že ruská protivzdušná obrana v noci na sobotu zostrelila 68 ukrajinských bezpilotných lietadiel nad juhoruským Krasnodarským krajom a okupovaným Krymským polostrovom.

Rezort obrany v Moskve spresnil, že spomedzi 68 dronov údajne až 66 zachytili nad Krasnodarským krajom a dva nad Krymom.

Útok na energetickú infraštruktúru

Ukrajinský minister energetiky Herman Haluščenko zase oznámil, že Rusko v sobotu masívne zaútočilo na energetickú infraštruktúru v troch oblastiach Ukrajiny, čo spôsobilo poškodenie na zariadeniach. Pri útokoch sa zranil najmenej jeden pracovník.

Podľa Haluščenka ruské údery cielili Dnepropetrovskú oblasť, ako aj Ľvovskú a Ivanofrankivskú oblasť na západe Ukrajiny.

Ukrajinské letectvo podľa agentúry AP informovalo, že Rusko v noci na sobotu útočilo na územie Ukrajiny 34 raketami, z čoho sa Kyjevu údajne podarilo dovedna 21 zostreliť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet